Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Platforma widokowa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Tak będzie wyglądać punkt do obserwacji placu budowy

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Platforma widokowa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Tak będzie wyglądać punktu do obserwacji placu budowy
Platforma widokowa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Tak będzie wyglądać punktu do obserwacji placu budowy um.warszawa
Platforma widokowa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Ratusz wyłonił zwycięski projekt punktu widokowego na budowie MSN. Dalsza część artykułu poniżej.

Platforma widokowa, MSN

Ratusz przedstawił zwycięzców konkursu na koncepcję czasowego punktu widokowego na placu budowy nowego budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Pracownia 94 Studio z Poznania zaprojektowała tymczasową platformę, z której będzie można śledzić postępy prac na budowie.

- Jury doceniło prostotę projektu, który swoim tymczasowym charakterem, towarzyszy toczącej się budowie, a jednocześnie nie pogłębia chaosu wizualnego śródmieścia i pełnej kolorowych reklam pierzei ulicy Marszałkowskiej. Wybrana technologia pozwala większość użytych materiałów poddać recyclingowi, zaś jej główny budulec – rusztowania rurowo-złączkowe zostaną po demontażu instalacji użyte powtórnie - informuje stołeczny ratusz.

ZOBACZ wizualizacje punktów widokowych przy MSN

Platforma widokowa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Tak będzie wyglądać punktu do obserwacji placu budowy

Platforma widokowa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Tak będzie wy...

Jak rama obrazu

Projekt ma formę ramy umieszczonej na podwyższeniu o konstrukcji sześciennej kratownicy. Symbolizuje instytucję muzeum, ale też odnosi się do tradycji historii sztuki, w której rama interpretowana jest jako finalna część dzieła, montowana na końcowym etapie pracy artysty jako zwieńczenie obrazu. Umożliwia ona prezentację malarstwa i wzmacnia jego percepcję.

Jak piszą autorzy pracy: „Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest miejscem będącym symboliczną ramą obrazu. To przestrzeń kadrująca, nakierowująca zwiedzających na oryginalne wizje artystów”.

33 zgłoszenia

Na konkurs łącznie wpłynęły 33 zgłoszenia. Oprócz głównej nagrody, którą jest realizacja zwycięskiego projektu, miasto przyznało 3 wyróżnienia: dwumiesięczne staże w Muzeum oraz firmach Warbud S.A. i APA Wojciechowski Sp. z o. o. Projekty oceniała komisja w składzie: Mikołaj Mundzik (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie), Małgorzata Nowaczyk (Miasto Stołeczne Warszawa), Justyna Siemiradzka (WARBUD S.A.), Szymon Wojciechowski (APA Wojciechowski Sp. z o. o.).

- Naszą intencją jest, aby stał się on znakiem trwającej inwestycji. Szukaliśmy projektu pobudzającego intelektualnie i angażującego, o intrygującej formie, która zachęcałaby do wejścia oraz zapoznania się z informacjami o Muzeum i jego budowie – mówią organizatorzy konkursu

Budowa MSN

Ta ważna dla miasta inwestycja, jest początkiem przebudowy całego otoczenia Pałacu Kultury i Nauki. Budowa MSN zakończy się w 2022 roku. Budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej finansuje m.st. Warszawa. Na jej realizację w budżecie miasta zarezerwowano ponad 500 mln zł. W 2014 została podpisana umowa na projekt architektoniczny z amerykańską pracownią architektoniczną Thomas Phifer and Partners. Na początku tego roku Rada miasta zwiększyła budżet realizacji inwestycji o ponad 180 mln zł.

Budowa MSN w Warszawie. W „sercu miasta” powstanie muzeum za...


od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto