Polonia 2011 - Polpharma Starogard Gdański [zdjęcia]

W meczu 24. kolejki Polpharma zagrała jak na trzecią drużynę w lidze przystało i pokonała Polonię 2011 - 89:67.

Pierwsze punkty w meczu zdobył Tomasz Śnieg, jednak początek spotkania należał zdecydowanie do Polpharmy. Dwie szybkie kontry i dwie celne trójki Łukasza Majewskiego pozwoliły gościom błyskawicznie objąć prowadzenie. Grę gospodarzy opanował Tomasz Śnieg, który nie tylko zdobywał punkty, ale również dobrze podawał. Na celne trójki Jarosława Mokrosa i Leszka Karwowskiego odpowiedział Łukasz Majewski. W pierwszej kwarcie największe szkody Polonii 2011 wyrządził szybki atak Polpharmy i aż cztery trójki Majewskiego, dzięki którym goście prowadzili 28:16.

W drugiej kwarcie niewiele się zmieniło. Zawodnicy Polonii 2011 zbyt wolno wracali do obrony i pozwalali zdobywać punkty liderom Polpharmy. Na nieszczęście gospodarzy, goście byli w bardzo dobrej dyspozycji rzutowej - 7 celnych na 8 oddanych rzutów za trzy punkty. Polonia 2011 raz po raz traciła piłkę i przewaga Polpharmy rosła. Po kolejnej złej akcji w ataku i szybkiej kontrze Brody Angleya, Polonia 2011 traciła aż 21 punktów. Przed przerwą wynik na 38:57 ustalił Tomasz Śnieg.

W trzeciej odsłonie meczu, po prawie czterech minutach gry Piotr Pamuła zdobył pierwsze punkty dla Polonii 2011. Przewaga gości wynosiła ponad 20 punktów. Goście grali jak na trzecią drużynę w lidze przystało. Dobrze rozgrywane akcje i wykorzystywanie przewag pozwalało zawodnikom Polpharmy utrzymywać wysoką skuteczność.

Mimo wysokiego prowadzenia, Polpharma nie zwalniała tempa. Po trzech minutach czwartej kwarty różnica wynosiła już 32 punkty. W Polonii 2011 doświadczeni zawodnicy siedzieli na ławce, a doświadczenie zbierali zawodnicy, którzy zwykle dostają najmniej minut na ekstraklasowych parkietach. Ostatecznie faworyt, Polpharma pokonał Polonię 2011 89:67.

Polonia 2011 Warszawa - Polpharma Starogard Gdański 67:89
(16:28, 22:29, 10:18, 19:14)

Berisha 12 (6), Śnieg 9, Mokros 8 (6), Karwowski 5 (3), Bigus 10, Jankowski, Lewandowski, Pamuła 7 (3), Dutkiewicz 5 (3), Kolowca 8, Nowakowski, Linowski 3 (3)

Angley 18 (6), Kulig 9 (3), Okafor 19 (3), Weeden 2, Majewski 16 (16), Michałek, Dąbrowski 3 (3), Ochońko 5 (3), Wiśniewski 7, Rabe, Mirković 10

[źródło: Polonia 2011]