Polonia wygrała 2:0 z Koroną Kielce. Relacja i zdjęcia MM-kowicza

marekjoz
marekjoz
Ścisk w czołówce tabeli Ekstraklasy. Wczoraj Polonia walczyła o utrzymanie drugiego miejsca w tabeli. I udało się.

Pierwsza połowa meczu była słaba i zakończyła się bezbramkowo, chociaż widać było przewagę piłkarzy z Kielc. Dobre widowisko – jak to często bywa – rozpoczęło się dopiero po strzeleniu pierwszego gola. Dokonał tego bohater meczu Łukasz Teodorczyk , który w pięknym stylu zdobył również drugą bramkę dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. Tym samym Polonia zrehabilitowała się za porażkę 0:3 w marcu w Kielcach.

Mieliśmy jeszcze okazję oglądać niewykorzystany przez Dvalishviliego rzut karny zakończony dobitką w poprzeczkę.

Przez większość pierwszej połowy Koronę dopingowało tylko dwudziestu kibiców z Kielc. Gdy na stadion dotarła reszta sympatyków gości, obejrzeliśmy nawet krótki pojedynek na doping między kibicami.

Mecz mógł skończyć się zgoła odmiennym wynikiem. Zależało to w dużej mierze od tego, kto strzeli pierwszą bramkę. Szczęście dopisało Konwiktorskiej i mamy teraz dwie stołeczne drużyny na czele tabeli rozgrywek Ekstraklasy. Oby tak o końca sezonu – lubimy oglądać mecze pucharowe.

Co również dla nas sympatyczne – obie warszawskie drużyny, jako jedyne, zdobyły ponad 20 bramek w dziesięciu meczach obecnego sezonu.

Polonia Warszawa - Korona Kielce 2:0 (0:0)
Łukasz Teodorczyk 62, 89

Polonia: Sebastian Przyrowski - Aleksandar Todorovski, Marcin Baszczyński, Adam Kokoszka, Đorđe Čotra (46. Tomasz Hołota) - Paweł Wszołek, Łukasz Piątek, Adam Pazio, Tomasz Brzyski (90. Isidoro) - Władimir Dwaliszwili (85. Daniel Gołębiewski), Łukasz Teodorczyk.

Korona: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Krzysztof Kiercz, Tomasz Lisowski - Paweł Sobolewski (72. Michał Zieliński), Vlastimir Jovanović (84. Tomasz Foszmańczyk), Artur Lenartowski, Grzegorz Lech (46. Marcin Żewłakow) - Michał Janota, Maciej Korzym.

Żółte kartki: Todorovski, Pazio, Teodorczyk, Brzyski (Polonia) - Zieliński, Lisowski (Korona)