Polonia zwycięża w hicie 21. kolejki. Mistrz Polski pokonany na Konwiktorskiej

jb
W meczu 21. kolejki Ekstraklasy Polonia wygrała 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 82 minucie Artur Sobiech. Polonia blisko 25 minut musiała grać w osłabieniu.

Polonia odnosi arcyważne zwycięstwo. Dużo nerwów, mniej pięknej piłki, ale 3 punkty zostają w Warszawie. Obie drużyny nie zachwyciły kibiców w piątkowy, deszczowy wieczór. Tak relacjonowaliśmy ten mecz:

90+4 Koniec meczu! Polonia wygrywa 1:0. Dziękujemy na dzisiaj. Zapraszamy na kolejne relacje z meczów warszawskich drużyn. Dobranoc

90+2 Zdecydowanie za dużo nerwów. Kolejne starcie w środku pola i znowu kartki. Murawski otrzymuje drugą zółtą kartkę i musi już zejść do szatni. Zmiana w Polonii, schodzi Bruno, w jego miejsce Gancarczyk.

90+1 Schodzi strzelec bramki Artur Sobiech. Żegna go owacja na stojąco. Na boisku Daniel Gołębiewski

90' Sędzia Gil dolicza 4 minuty. Ostatnie 360 sekund szans dla Lecha.

89' Znów kartka. Tym razem Kikut ostro potraktował jednego z Polonistów

86' Piłkarzom obu drużyn puszczają nerwy. Starcie na środku boiska i trzy żółte kartki. Ukarani: Bruno, Stilic i Krivets

82'- GOOL dla Polonii! Artur Sobiech Mierzejewski wrzuca piłkę z lewej strony, Bruno zgrywa ją na środek pola bramkowego, a tam Sobiech wyprzedza wszystkich Lechitów i pakuje piłkę do bramki. Grająca w 10. Polonia obejmuje prowadzenie

80' Lech powoli przejmuje inicjatywę, wykorzystując to, że gra w przewadze. W między czasie Bakero wysłał Polonii oświadczenie, że chce wygrać ten mecz. Za Ślusarskiego wchodzi swieży napastnik, Vojo Ubiparip. Ładna akcja Stilica z Krivtsem, zakończona bardzo niecelnym strzałem Bośniaka.

75' Faul w środku pola. Szybko zaczęli Poloniści. Mierzejewski sam na sam z Kotorowskim, ale był spalony.

73' Zmiana w Lechu: Wilk za Mikołajczaka

70'- Poloniści mimo, że grają w dziesięciu, starają się nadal atakować. Zmiany: Injac za Arboledę w Lechu i Andreu za Piątka w Polonii

63'- Czerwona kartka dla Smolarka! Ojj, zapamiętają Arboledę kibice Polonii, to on był sprawcą całego zamieszania. Smolarek uderzył go pięścią, za co wyleciał z boiska. Sędzia Gil ukarał Arboledę zółtą kartką, prawdopodobnie za jakąś prowokację

61' Groźnie Lech. Na bramkę z około 40 metrów strzelał Kriwiec. Przyrowski z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 62 minucie żółtą kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy,

60'- Ślusarski wrócił na plac gry. Centrował Brzyski. Rzut rożny, piłkę wybijają obrońcy Lecha. Arboleda znów leży we własnym polu karnym. Odpoczął i wstał. Kibice zareagowali gwizdami. Zaostrza nam się gra na Konwiktorskiej, coraz więcej groźnych starć

55'- Niebezpiecznie po za pole karne wyszedł Przyrowski. Jednak obrońcy ratują skórę bramkarza Polonii. Akce lechitów nabierają tempa i stają się coraz groźniejsze z dystansu strzelał Kikut. Jednak piłka minęła bramkę Polonii. Seria rzutów rożnych dla Lecha. Ślusarski opatrywany po za boiskiem.

50'- Obie drużyny wyszły na boisko bez zmian. Początek drugiej części bliźniaczo podobny do początku pierwszej części. Najpierw groźnie Polonia, potem niewiele zabrakło, aby Lech objął prowadzenie. Na miejscu był Tomasz Brzyski

46' Ależ szansa Polonii na początek. Wrzutka po ziemii Brzyskiego, Kotorowski mija się z piłką, ale Smolarek nie zdążył wpakować piłki do pustej bramki

46'- Zaczynamy drugą połowę meczu

45' + 1- Sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Po dobrym i szybkim początku spotkania, powróciliśmy do ligowej szarzyzny. Z pierwszej części meczu kibice zapamiętają na pewno nie wykorzystane okazje Jodłowca, Sobiecha i Bruno oraz salwy gwizdów dla Manuela Arboledy. Lech w pierwszej połowie bez wyraźnej stuprocentowej szansy. Zapraszamy po przerwie na drugą połowę spotkania

45'- Sędzia Gil doliczył minutę

42'- Nareszcie dobra akcja Polonii. Mierzejewski urwał się obrońcom na prawej stronie, podał do Bruno, ale ten strzelił prosto w Kotorowskiego

40'- Arboleda nie jest ulubieńcem kibiców Polonii. Gdy tylko Kolumbijczyk znajduje sie przy piłce, salwa gwizdów płynie z trybun. A ciężar gry przeniósł się znów do środka pola. Dużo walki, mało konstruktywnych akcji. Próbował Ślusarski, ale był na spalonym

35'- Im bliżej końca pierwszej połowy, tym Lech wydaje się być groźniejszy.Zamieszanie na boisku po faulu na Arboledzie.Kibice i poloniści sądzą, że Kolumbijczyk symulował. Artur Sobiech otrzymał żółtą kartkę za dyskusje z sędzią

30'- Lech prowadzi grę. Polonia stara się groźnie kontrować. Dobra centra po ziemi Brzyskiego z lewej strony, ale żaden z napastników Polonii nie zdążył do piłki. Kwadrans do końca pierwszej części gry

25'- Arboledzie nie jest łatwo w tym meczu. Gra dość słabo i każdego jego zagranie kwitują gwizdy z trybun

20'- Mecz się wyrównał. Coraz więcej walki w środku pola. W 17 minucie groźnie strzelał Ślusarski. Lech coraz częściej zagraża bramce Kotorowskiego

15'- Akcje Lecha stają stają się coraz groźniejsze. Polonia próbuje grać z kontrataku. Lech gra kombinacyjnie, Polonia odpowiada długimi piłkami do napastników z pominięciem drugiej linii

10'- Żywe spotkanie. Ciekawe akcje z obu stron. Obie ekipy wyszły na boisku aby atakować

6'- Cóż za szansa Polonii! W sytuacji sam na sam Sobiech, ale górą Kotorowski

5'- Olbrzymia szansa dla Polonii. Strzelał Jodłowiec, obrońca zablokował piłkę.Polonia stara się kontrolować grę i opanować środek pola gry. Po czym fantastyczna akcja Mierzejewskiego, minął trzech rywali, sędzia nie dopatrzył się jednak faulu na poloniście

1'- Zaczyna Lech Poznań

19.55 Mecz poprzedzi minuta ciszy poświęcona ofiarom katastrofy smoleńskiej

19.45 Znamy składy drużyn:

Polonia: Przyrowski(BR) - Tosik, Jodłowiec, Kokoszka, Brzyski - Mierzejewski(Kapitan), Trałka, Piątek, Smolarek - Bruno - Sobiech

Rezerwowi: Gliwa - Pietrasiak, Cotra, J. Gancarczyk, Andreu, Gołębiewski, Rachwał

Lech: Kotorowsk(BR) - Kikut, Arboleda, Bosacki, Henriquez, Djurdjević, Murawski, Mikołajczak, Stilić, Krivets

Rezerwowi: Burić - S. Gancarczyk, Wilk, Injac, Wojtkowiak, Ubiparip, Możdżeń

19.45: Na Konwiktorskiej pogoda fatalna. Wieje mocny wiatr, pada deszcz. Warunki do gry nie są łatwe, murawa jest mocno nasiąknięta wodą, widać kałuże

19.45: Witam serdecznie. Rozpoczynamy relacji live z meczu 21. Kolejki Ekstraklasy Polonia Warszawa- Lech Poznań