Polskie szczypiornistki w półfinale Mistrzostw Świata!

Łukasz Szalkowski
Jacek Świerczyński/Dziennikwschodni.pl
Po niesamowitym meczu Polki pokonały faworyzowaną Francję 22:21 i awansowały do półfinału Mistrzostw Świata!

Ogromne emocje do ostatnich sekund i piękne zwycięstwo Polek! Dzięki świetnej, zespołowej grze i niesamowitej skuteczności bramkarek - Anny Wysokińskiej i Małgorzaty Gapskiej nasze szczypiornistki pokonały drugą drużynę poprzedniego mundialu i zapewniły sobie miejsce wśród czterech najlepszych ekip globu.Spotkanie przez pierwsze kilkanaście minut nie układało się po myśli Polek. Rywalki szybko odskoczyły im na dwie bramki i broniły tego wyniku do 15. minuty, kiedy to Alina Wojtas rzuciła bramkę na wagę remisu. Chwilę później biało-czerwone objęły prowadzenie i do końca pierwszej części spotkania powiększyły je do trzech bramek.Druga połowa rozpoczęła się mocnym akcentem Polek. Już pięć minut później rywalki zmniejszyły dystans do dwóch trafień. Podopieczne Kima Rasmussena zachowały jednak zimną krew i nie pozwalały ekipie z Francji na więcej, niż zdobycie kontaktowej bramki. Prawdziwe emocje miały dopiero nadejść. Na trzy minuty przed końcową syreną Francuzki znów zmniejszyły stratę do jednej bramki, wykorzystując przestój Polek w ofensywie. Dodatkowo biało-czerwone przez kolejne 180 sekund miały grać w osłabieniu. Więcej szczęścia miały nasze szczypiornistki. Chwilę później dwuminutową karę zobaczyła też jedna z Francuzek. Rywalki sfaulowały w ataku i piłka powędrowała w ręce Polek. Do końca meczu została tylko minuta. Wtedy do siatki przeciwniczek trafiła Karolina Siódmiak i było już niemal pewne, że to właśnie nasze szczypiornistki zwyciężą. Na kilka sekund przed końcem meczu wynik ustaliła jedna z Francuzek, ale nie miało to już znaczenia. Polki awansowały do półfinału Mistrzostw Świata! Odprawiły z kwitkiem potęgę w tej dyscyplinie.Polska 22:21 (11:8) FrancjaPolska: Gapska, Wysokińska - Stachowska, Niedźwiedź 3, Siódmiak 5, Grzyb, Kudłacz 1, Koniuszaniec 1, Wojtas 5, Semeniuk-Olchawa 3, Szwed 1, Migała, Stasiak, Jochymek 1, Kulwińska 1, Byzdra 1.Kary: 8 minut (Wojtas 2x, Szwed, Kudłacz)Karne: 5/5Francja: Leynaud, Darleux - Goudjo, Kamto Njitam 2, Cisse 1, Pineau 6, Baudouin 4, Zaadi, Tounkara 1, Leveque, Dembele 4, Deroin, Goiorani, Signate 1, Niombla, Lacrabere 2.Kary: 2 minuty (Baudouin)Karne: 3/5