MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Poznaliśmy ostatnie gwiazdy Orange Warsaw Festival!

Karolina Eljaszak
Karolina Eljaszak
My Chemical Romance i Sistars dołączają do składu Orange Warsaw Festival. Mamy już pełną listę artystów.

Wszystko o Orange Warsaw Festival 2011
Prodigy zagra na Przystanku Woodstock!


W czwartek organizatorzy Orange Warsaw Festival zdradzili ostatnie gwiazdy. Tym samym poznaliśmy pełny line up imprezy. Pierwszego dnia festiwalu, 17 czerwca, zagrają zwycięzcy WOW! Music Awards, Skunk Anansie, My Chemical Romance oraz Moby. Następnego dnia na stadionie Legii zobaczymy Sistars, Plan B, The Streets oraz Jamiroquai.

Amerykańska grupa My Chemical Romance to petarda - gitarowe brzmienie, domieszka elektoniki i mocna perkusja stawiają ten zespół w pierwszej linii muzycznych zjawisk ostatnich lat. Najnowsza płyta pod przewrotnym tytułem "Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys"; zebrała świetne recenzje - pozostaje więc sprawdzić, jak panowie z MCR szaleją na scenie grając Planetary(Go!) czy I'm Not OK. Zobaczymy już 17 czerwca.

Występ Sistars to jedna z największych niespodzianek tego lata. Czeka nas wyjątkowy, jubileuszowy koncert zespołu, który w mistrzowski sposób łączy ciepłe soulowe brzmienia z jazzowym zadziorem, okraszone hip-hopową nutą. Specjalnie dla uczestników Orange Warsaw Festival przygotowali zestaw swoich najbardziej znanych utworów. Co zagrają? Dowiemy się 18 czerwca.

Line up Orange Warsaw Festival 2011:

Piątek, 17 czerwca

  • Zwycięzcy WOW! Music Awards
  • Skunk Anansie
  • My Chemical Romance
  • Moby

Sobota, 18 czerwca

  • Sistars
  • Plan B
  • The Streets
  • Jamiroquai

My Chemical Romance

My Chemical Romance powstało dziesięć lat temu w New Jersey. Frontman - Gerard Way, zszokowany informacją o ataku na wieże World Trade Centre napisał utwór „Skylines and Turnstiles". To właśnie dało początek zespołowi. Już po trzech miesiącach od powstania, ukazał się debiutancki album - „I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love”. Ich baza fanów rozwijała się ekstremalnie szybko. Po pierwsze: naprawdę sporo koncertowali, a po drugie: udostępniali swoje kawałki za darmo na MySpace.

W 2003 roku MCR podpisali kontrakt z Reprise Records i wzięli się do pracy nad drugim albumem - „Three Cheers for Sweet Revenge”. Na rynku zadebiutował w 2004 roku i szybko okrył się platyną.

Na początku 2005 roku grupa wyruszyła w swoją pierwszą trasę „Taste of Chaos”, a co może jeszcze ważniejsze wystąpiła w roli supportu podczas legendarnej trasy Green Day - „American Idiot”.

10 kwietnia 2006 roku panowie zaczęli nagrywać swoją trzecią płytę - „The Black Parade”. W sierpniu zagrali jednorazowy koncert w Hammersmith Palais w Londynie. 1800 biletów rozeszło się w piętnaście minut, by następnie pojawić się za dużo wyższą cenę w serwisie eBay...

Singiel „Welcome to the Black Parade” zadebiutował 11 września i został pierwszym numerem jeden grupy w Wielkiej Brytanii.

Sukces koncertowy i wysokie miejsca w notowaniach potwierdził deszcz nagród. „The Black Parade” zostało wyróżnione m.in. przez opiniotwórcze magazyny muzyczne Kerrang! i Rolling Stone, podbili również NME Awards oraz American Music Awards.

W maju 2009 na stronie internetowej zespołu pojawiła się informacja, że muzycy są w studiu i pracują nad czwartym albumem pod okiem Brendana O'Briena, który produkował m.in. z AC/DC, Mastodon i Pearl Jam. We wrześniu 2010 na stronie internetowej zespołu ogłoszono tytuł nowej płyty: „Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys”. Zaprezentowano również fragment pierwszego singla: „Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na)". Zaraz po premierze płyty świat oszalał. Wielkość My Chemical Romance stała się niezaprzeczalna.

Sistars

Zespół Sistars powstał w 2001 roku. Jak sami członkowie grupy podkreślają zrodził się z prawdziwej przyjaźni, miłości i pasji. Śpiewające od dziecka siostry Natalia i Paulina Przybysz w najbardziej naturalny z możliwych sposób, odnalazły w szkole muzycznej swoich muzycznych braci – Bartka Królika i Marka Piotrowskiego.

Ich jazzowe, soulowe i hip-hopowe korzenie doprowadziły całą czwórkę na jamowe sceny w Warszawie. To właśnie kluby i koncerty przez lata kształtowały ich jako zespół. W czasach, kiedy w Polsce soulu słuchała jedynie garstka ludzi, ta czwórka zapragnęła nagrać taką właśnie, z pozoru tylko niepopularną, płytę.

W 2003 roku na rynku ukazała się płyta „Siła Sióstr”. Single „Zeszyt rymów”, „Spadaj” czy „Synu” zawładnęły sercami polskich słuchaczy. Ale nie tylko. Sistars zaskarbiło sobie również poparcie mediów i krytyki. W krótkim czasie zdobyli wszystkie możliwe nagrody polskiego przemysłu muzycznego i stali się zespołem znanym w całym kraju.

W 2004 roku Sistars wydali epkę z jednym ze swoich największych przebojów „Sutra”, krótko potem zadebiutowali z nowym albumem długogrającym „AEIOU”. To był prawdziwy wysyp genialnych utworów. Wystarczy wspomnieć „My Music” czy „Inspirations”.

Ten sukces wiązał się jednak z ogromem pracy i poświęceń, na które wtedy nie byli w pełni gotowi. Po kilku latach intensywnego koncertowania i pracy w studio byli wyczerpani. Postanowili zawiesić działalność. Mimo, że przeżywali właśnie swój sen na jawie, poczuli się przytłoczeni. Każdy poszedł w swoją stronę, i życiowo, i muzycznie. Dziewczyny postawiły na działalność solową oraz poświęciły się rodzinie, chłopcy zaczęli pracować jako rozchwytywani producenci muzyczni. Razem zagrają raz jeszcze - dla publiczności Orange Warsaw Festival.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto