Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Premiera musicalu "Przerwana cisza" w Warszawskiej Operze Kameralnej

DM
O tym musicalu z pewnością nie będzie cicho. Kiedy za kompozycję odpowiada znakomity aranżer, od dekad wpisany do elity polskiej sceny muzycznej – Krzesimir Dębski, a za reżyserię bierze się światowej sławy reżyser Michał Znaniecki, możemy spodziewać się niezapomnianych doznań artystycznych. Premiera już 14 września w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Akcja "Przerwanej ciszy" zaczyna się, kiedy główni bohaterowie są małymi dziećmi. Zosia, Piotruś i Olaf urodzili się niesłyszący. Otaczająca ich cisza kontrastuje z feerią dźwięków towarzyszących ich rówieśnikom. Małym bohaterom udaje się jednak zrobić wokół siebie wiele twórczego hałasu.

Zoperowany w pierwszym roku życia Olaf rozwija swoje umiejętności perkusyjne i wyrasta na uzdolnionego młodego mężczyznę. Zosia przechodzi operację słuchu kilka lat później niż Olaf i szlifuje swój talent wokalny. Jej przyjaciel Piotrek odzyskuje słuch później niż ona. Zosia urywa z nim kontakt. Kiedy Piotr jako młody pianista koncertuje po całym świecie i wygrywa międzynarodowy konkurs, Zosia dostrzega go ponownie. Muzyka Piotra jest terapią dla jego dziadków, którzy jak wielu seniorów zmagają się z szumami usznymi.

Pomysłodawcą i autorem libretta jest prof. Henryk Skarżyński – otolaryngolog, twórca Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. Przeprowadzone przez niego pionierskie operacje przywróciły do świata dźwięku wielu uzdolnionych muzycznie pacjentów, którzy dzięki zabiegom nie tylko odzyskali słuch i mowę, ale także mogą rozwijać swoje muzyczne talenty. Zainspirowany ich historiami otolaryngolog pięć lat temu utworzył festiwal, podczas którego pacjenci prezentują swoje umiejętności szerokiej widowni. Sukcesy artystów i powodzenie festiwalu dały profesorowi impuls do napisania libretta musicalu, który opowiada prawdziwe historie wyleczonych.

Obsadę musicalu częściowo tworzy grupa pacjentów Światowego Centrum Słuchu. Za choreografię odpowiada Tobiasz Sebastian Berg. Autorem scenografii jest Luigi Scoglio, natomiast kostiumów – Anna Zwiefka.

Premiera musicalu odbędzie się już 14 września o godz. 19:00 w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej przy Konopnickiej 6 w Warszawie.

Słuch jest podstawą rozwoju komunikacji międzyludzkiej, mowy i inteligencji człowieka, a muzyka jest największym wsparciem w kształtowaniu tych umiejętności

– prof. Skarżyński.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto