18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Premiery książkowe na jesień 2013: Sprawdź, co czytać [PRZEGLĄD]

Marek Szymaniak
Wojciech Tochman

"Eli, Eli", Czarne

Reportażysta opowiada nam o Filipinach, jakich nie znamy. Razem z fotografem Grzegorzem Wełnickim zgłębia slumsy Manili. Poznaje tam i opisuje świat najuboższych, którzy od lat żyją stłoczeni w domach z blachy czy na cmentarzach. Jest to książka także o nas i świecie bogactwa, które jest tuż obok. Wszyscy coraz więcej podróżujemy, ale wciąż nie widzimy albo nie chcemy widzieć cierpienia i bólu. Uodporniliśmy się na nędzę, która dla turystów stała się niewidzialna. Nowa książka Wojciecha Tochmana jednocześnie oskarża i niesie nadzieję. A może nawet rozwiązanie dylematu, co zrobić z widokiem ludzkiego cierpienia. Kluczem jest reporterska uważność, krytycyzm wobec własnego spojrzenia i otwartość na innego człowieka.
Tekstom towarzyszą zdjęcia Grzegorza Wełnickiego. Twarze, które oglądamy na jego portretach, nie są anonimowe. Tochman przedstawia nam historię ludzi z tych fotografii, opowiada o losach każdego z nich.

Czytaj także: Relacja prosto z wojennego piekła. Anna Wojtacha pod ostrzałem naszych pytań [WYWIAD]
Wojciech Tochman "Eli, Eli", Czarne Reportażysta opowiada nam o Filipinach, jakich nie znamy. Razem z fotografem Grzegorzem Wełnickim zgłębia slumsy Manili. Poznaje tam i opisuje świat najuboższych, którzy od lat żyją stłoczeni w domach z blachy czy na cmentarzach. Jest to książka także o nas i świecie bogactwa, które jest tuż obok. Wszyscy coraz więcej podróżujemy, ale wciąż nie widzimy albo nie chcemy widzieć cierpienia i bólu. Uodporniliśmy się na nędzę, która dla turystów stała się niewidzialna. Nowa książka Wojciecha Tochmana jednocześnie oskarża i niesie nadzieję. A może nawet rozwiązanie dylematu, co zrobić z widokiem ludzkiego cierpienia. Kluczem jest reporterska uważność, krytycyzm wobec własnego spojrzenia i otwartość na innego człowieka. Tekstom towarzyszą zdjęcia Grzegorza Wełnickiego. Twarze, które oglądamy na jego portretach, nie są anonimowe. Tochman przedstawia nam historię ludzi z tych fotografii, opowiada o losach każdego z nich. Czytaj także: Relacja prosto z wojennego piekła. Anna Wojtacha pod ostrzałem naszych pytań [WYWIAD] Materiały prasowe
Premiery książkowe na jesień 2013. Wojciech Tochman i "Eli, Eli", Wiesław Myśliwski i "Ostatnie rozdanie", a może "Wanna z kulumnadą" Filipa Springera? Tegoroczna jesień będzie pełna ciekawych premier. Sprawdź, co czytać!
od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Premiery książkowe na jesień 2013: Sprawdź, co czytać [PRZEGLĄD] - Warszawa Nasze Miasto

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto