Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przekroczył prędkość o 91 km/h. Stracił prawo jazdy. Miał je od 4 miesięcy

Alicja Glinianowicz
Alicja Glinianowicz
Wideo
od 16 lat
Funkcjonariusze z Mazowieckiej Grupy SPEED ukarali mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych 22-letniego kierowcę forda. Mężczyzna jechał 141 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Młody kierowca stracił tez prawo jazdy na trzy miesiące.

Komenda Stołeczna Policji w środę 30 sierpnia, poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w Warce w powiecie grójeckim na Mazowszu. To tam w ubiegłym tygodniu (23.08) funkcjonariusze z Mazowieckiej Grupy SPEED podczas służby z wykorzystaniem miernika prędkości zatrzymali do kontroli 22-letniego kierującego fordem, który jechał 141 km/h w obszarze, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h.

- Mundurowi zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Chynów i nałożyli mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca zł. Kierującemu przypisano także 15 punktów karnych. Młody kierowca posiadał uprawnienia do kierowania od zaledwie 4 miesięcy – przekazała nadkom. Agnieszka Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Przekroczenie prędkości. Policja apeluje

- Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące, jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten ulega przedłużeniu na kolejne 3 miesiące. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów traci uprawnienia – wyjaśniła policjantka.

Służby wskazały, że należy pamiętać o okresie próbnym, który obowiązuje młodych kierowców.

Zgodnie z Ustawą o kierujących pojazdami okres próbny dla osoby, która po raz pierwszy uzyskała prawo jazdy kategorii B, trwa 2 lata, począwszy od dnia, w którym został jej wydany ten dokument. W okresie próbnym, przed upływem 8 miesiąca, licząc od dnia otrzymania prawa jazdy, kierującemu pojazdem zabrania się:

  • przekraczania prędkości 50 km/h na obszarze zabudowanym, 80 km/h poza obszarem zabudowanym oraz 100 km/h na autostradzie i drodze ekspresowej dwujezdniowej;
  • kierowania pojazdem nieoznakowanym w sposób, o którym mowa w ust. 2 pkt 3;
  • podejmowania pracy zarobkowej w charakterze kierowcy pojazdu określonego w prawie jazdy kategorii B;
  • osobistego wykonywania działalności gospodarczej polegającej na kierowaniu pojazdem określonym dla prawa jazdy kategorii B.

Nieprzestrzeganie postanowień zawartych w ustawie może skutkować przedłużeniem okresu próbnego o kolejne 2 lata.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto