Puchar dla Igloopolu po emocjonującym finale

Sławek Oskarbski
archiwum LKS Igloopol
Piłkarze Igloopolu Dębica (rocznik 2001) wygrali w Jaśle drugi turniej o puchar dyrektora Banku PEKAO.

W pierwszej fazie zawodów dębiczanie grali w grupie z Galicją Nowy Sącz, Polonią Przemyśl i UKS 6 Jasło. Biało-niebiescy rozpoczęli od zwycięstwa 3:0 nad Galicją. Dwie bramki w tym meczu zdobył Bartek Ciepiela, a jedną Kacper Susz. W drugim meczu, mimo prowadzenia 1:0, dębiczanie przegrywają z Polonią Przemyśl 1:2. Jedynego gola dla Igloopolu zdobył Kacper Susz. Żeby dostać się do półfinału, młode "Morsy" musiały pokonać UKS 6 Jasło. Sztuka ta udała się po bramce Kacpra Susza.W półfinale zmierzyły się dwie dębickie drużyny - Igloopol i DAP. Lepsi okazali się biało-niebiescy, którzy wygrali 1:0, a gola znów zdobył Kacper Susz.W finale doszło do rewanżu za mecz z fazy grupowej. Igloopol spotkał się bowiem z Polonią Przemyśl. Do przerwy dębiczanie przegrywali 0:3. W drugich 10 minutach "Morsy" podrywają się do walki i gonią rywala. Na 1:3 trafia Kacper Susz. Kontaktowego gola zdobywa Bartek Ciepiela, a do remisu doprowadza Łukasz Cyran. Igloopol idzie za ciosem i minutę później obejmuje prowadzenie po strzale Kacpra Susza. Ta bramka okazała się na wagę zwycięstwa. Bramkarza Igloopolu Jakub Białogłowicz został wybrany najlepszym golkiperem turnieju.