Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radosław Sikorski popiera pomysł zburzenia Pałacu Kultury i Nauki

Agnieszka Łochowska
fot. Bartłomiej Międzybrodzki/Polskapresse
Pałac Kultury i Nauki budzi kontrowersje. Zagorzali przeciwnicy budowli opowiadają się za jej zburzeniem, a zwolennicy odpierają ataki i zaciekle bronią instytucji. Za likwidacją reliktu przeszłości jest m.in. Radosław Sikorski, który co jakiś czas przypomina o swoim stanowisku.

- Ponadto uważam, że w miejscu Pałacu Kultury powinien powstać park centralny dla Warszawy - zakończył swą wypowiedź Radosław Sikorski podczas debaty podsumowującej polską prezydencję w Unii Europejskiej.

Czytaj także: Czy ratować zabytki PRL?

Radosław Sikorski rokrocznie podkreśla swój stosunek do Pałacu Kultury i Nauki. - Panie Marszałku, uważam, że Pałac Kultury powinien zostać zburzony - mówił w Sejmie w 2011 roku. Podobne deklaracje wygłaszał już wcześniej.

Z powodu takich podsumowań i komentarzy minister MSZ zjednał sobie wyłącznie przeciwników. "Zdradek Sikorski", "Sowiesław" - pisali o nim internauci. - Warszawa bez Pałacu Kultury jest jak Paryż bez wieży Eiffla albo żołnierz bez karabinu! To zabytek architektury, mający szczególne znaczenie chociażby dla panoramy miasta, ciekawy punkt dla wszystkich turystów, charakterystyczne miejsce, które chcą obejrzeć. - dodawali sympatycy strony "NIE dla zburzenia Pałacu Kultury".

Wygląda na to, że Radosław Sikorski wywołał burzę w mediach. W odpowiedzi na argumenty obrońców Pałacu, zwolennicy jego likwidacji pisali: Skończyć z tym "symbolem" imienia Józefa Wissarionowicza Dżugaszwili. Zrównać z glebą i zwolnić miejsce pod budowę nowoczesnego centrum Warszawy na miarę XXI wieku. Kompletnie niefunkcjonalny, taka ruska zardzewiała rakieta!

Czytaj także: Radni o kontrowersyjnym filmie promującym miasto

Zamiast "rakiety", wzorem ministra MSZ, przeciwnicy PKiN proponowali utworzenie parku, w którym warszawiacy mogliby spędzać sobotnie popołudnia i organizować pikniki. Internauta o pseudonimie Rzućcie okiem napisał na stronie Warszawa.naszemiasto.pl "A co mówiono w Paryżu o sławnej wieży, dzisiaj symbolu Paryża? Żądano natychmiastowego zburzenia. Jak jest dzisiaj, każdy wie."

Warto dodać, że przed Wieżą Eiffla zagospodarowano ogromny teren, by paryżanie i turyści mogli tam spędzać wolne chwile. Może przeciwnicy i zwolennicy dojdą do porozumienia i zamiast burzyć - będą budować i udoskonalać?

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto