Remis Olimpii z Arką Gdynia

Łukasz Szalkowski
pomorska.pl
Olimpia zremisowała z Arką Gdynia 1:1 i straciła szanse na wywalczenie miejsce na podium I ligi. Mimo to jest już pewne, że grudziądzanie zajmą najwyższą lokatę w historii.

Mecz rozpoczął się spokojnie. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. W 2. minucie Bielawskiego minął Oleksy, dośrodkował w pole karne, jednak na posterunku był Piter-Bućko, który oddalił zagrożenie. Trzy minuty później dobrze z kontrą wyszła Olimpia, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Juraszek. W 9. minucie bliski zdobycia efektownej bramki był Szubert. Chciał strzelić "przewrotką" po dośrodkowaniu Kowalskiego. Piłka minęła bramkę strzeżoną przez Osieckiego.Minutę później Olimpię na prowadzenie mógł wyprowadzić Cieśliński, który na dystansie wyprzedził obrońcę gdynian i wpadł w pole karne. Jego strzał nie był rewelacyjny i piłka minęła prawy słupek. W 32. minucie błąd popełnił Szromnik. Bramkarz Arki sfaulował Rogalskiego przed własnym polem karnym i sędzia nie miał wątpliwości - pokazał czerwoną kartkę.Grudziądzanie wykorzystali przewagę liczebną i od tej pory rządzili i dzielili na murawie. Przyniosło to efekt w 44. minucie, kiedy to Woźniak wycofał do niepilnowanego Smolińskiego, który z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później czerwoną kartkę za brutalny faul na połowie rywala czerwony kartonik zobaczył Bielawski.Po zmianie stron przewagę miała Arka. Gdynianie próbowali zdobyć wyrównującą bramkę, robili to jednak nieskutecznie. Kilka okazji na podwyższenie wyniku mieli także grudziądzanie. Obu stronom brakowało skuteczności, a z czasem coraz mniej było także dokładności.Remis Arce uratował Ślusarski w 89' minucie. Gracz drużyny gospodarzy zdecydował się na dośrodkowanie lewą nogą w pole karne, ale piłka wpadła "za kołnierz" Osieckiemu. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.Zwycięstwo PGE GKS-u Bełchatów z Kolejarzem odebrało już Arkowcom marzenia o awansie do najwyższej klasie rozgrywkowej. Dla biało-zielonych podział punktów oznacza, że muszą pożegnać się z miejscem na podium. O ich miejscu zdecyduje postawa w ostatniej kolejce, nie uda im się jednak zdobyć lokaty wyższej niż piąta. Mimo to zajmą najwyższe miejsce w 91-letniej historii klubu.-----------------------------------------------------------------------Przeczytaj zapis relacji live:Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz-----------------------------------------------------------------------Arka Gdynia 1:1 Olimpia Grudziądz                             44' Smoliński89' ŚlusarskiArka: Michał Szromnik, Mateusz Cichocki, Tomasz Jarzębowski, Kamil Juraszek, Paweł Oleksy, Tomasz Kowalski, Radosław Pruchnik, Maciej Koziara (36' Miszczuk), Paweł Wojowski (56' Sulewski), Michał Szubert, Bartosz ŚlusarskiOlimpia: Daniel Osiecki, Adrian Bielawski, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bucko, Marcin Woźniak, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (85' Ruszkul), Robert Szczot (90'+2 Banasiak), Maciej Rogalski, Adam Cieśliński, Maciej Kowalczyk Żółte kartki: Arka - 60' Sulewski, 77' Ślusarski; Olimpia - 54' Woźniak, 88' SzczotCzerwone kartki: Arka - 32' Szromnik; Olimpia - 45'+3 Bielawski