Remis przy Konkwiktorskiej

marekjoz
marekjoz
W sobotę na Konwiktorskiej Polonia Warszawa zremisowała z Jagiellonią Białystok 1:1.

Pierwsza połowa spotkania zadowoliła gości - po prowadzeniu uzyskanym przez "łowcę bramek" - Tomasza Frankowskiego w 24 minucie, gospodarze martwili się aby nie stracić więcej bramek. Druga połowa wyglądała dokładnie odwrotnie i to Polonia co i rusz miała szansę strzelić bramkę.

Całkiem okazała delegacja kibiców z Białegostoku w miarę kulturalnie dopingowała swój zespół przez cały mecz. Miejscowi zaś w drugiej połowie przeplatali doping dla zespołu z ekspresyjnym oburzeniem na kontrowersyjne decyzje sędziego. Ten pozbawił Polonię prawidłowo zdobytej bramki (udało mu się jeszcze pokazać 6 żółtych kartek). Z kolei Teodorczyk i Brzyski nie wykorzystali stuprocentowych sytuacji. Ten drugi wcześniej zdążył zdobyć piękną bramkę z rzutu wolnego, więc kibice nie mieli szansy się porządnie zdenerwować.

Mecz stał na niezłym poziomie. W połowie drugiej części gry Frankowski zszedł z boiska a na jego miejsce wszedł najnowszy nabytek Jagi - nie kto inny, tylko sam Euzebiusz Smolarek. Konwiktorska pamięta doskonale byłego reprezentanta Polski. Jeśli chodzi o reprezentację naszego kraju - nie zapominajmy, że drużynę z Białegostoku prowadzi z kolei członek pamiętnej kadry z Korei Południowej - Tomasz Hajto.

Już 21. września mamy derby: Legia-Polonia. Do meczu nie pozostało już dużo czasu a wciąż nie wiadomo, czy na Łazienkowskiej pojawią się kibice Polonii. Legia informuje o braku chęci/możliwości ich przyjęcia, na co Polonia ripostuje niezgodnością takiej prośby z regulaminem rozgrywek.

Jak widać rozgrywki toczą się nie tylko na boisku, co w obliczu zamiarów odnośnie do zmiany sposobu obsadzania Żylety dodaje rozgrywkom smaczku.

Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)

Gole: Tomasz Brzyski 79', Tomasz Frankowski 24'