Remis w derbach stolicy [zdjęcia]

marekjoz
marekjoz
Kolejny remis w piłkarskich derbach stolicy. Miała to być "mała Liga Mistrzów". Z perspektywy murawy był to mecz walki i dymu na stadionie.

W piątkowy wieczór przy Łazienkowskiej w atmosferze skandalu zasiadło ponad 26500 kibiców, aby dopingować Legię w walce o futbolową dominację w Warszawie.

O sprawie obecności kibiców Polonii na meczu derbowym pisaliśmy wcześniej.

W efekcie nawet kierownictwo klubu przy Konwiktorskiej postanowiło nie pojawić się na meczu, więc stadion wypełniony był po brzegi za wyjątkiem sektora gości. Jak to wyglądało, widać na poniższych fotografiach.

Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Po błędzie Łukasika, który poślizgnął się z piłką na własnej połowie, przypadkowa kontra spowodowała, że do pustej bramki strzelił Władimir Dwaliszwili i było 1:0 dla Polonii.

Cztery minuty później Ljuboja pewnie wykorzystał rzut karny po faulu na Koseckim i było 1:1. Takim wynikiem zakończył się mecz, w którym drużyny grały jak pozwalał przeciwnik, Polonia dobrze się broniła, a Legii brakowało skuteczności.

Nie sposób nie wspomnieć o kolejnej odsłonie innego pojedynku na linii Żyleta-Wojewoda-Policja z kibicami w postaci kierownictwa klubu w tle. Kibice narzekają na postawę mediów, restrykcyjne przepisy, zamykanie stadionów i prowokacje ochrony apelując do dopingowania drużyny. Przy okazji spalono i zdewastowano kilka krzesełek, odpalono race, spalono szalik Polonii, zdewastowano trybunę północną stadionu, o czym można przeczytać na stronie klubowej Legii. Kibice na żylecie byli świadomi konsekwencji swoich zachowań ("to może być nasz ostatni mecz na żylecie"), a jednak z pełną determinacją realizowali swój plan.

Jak to się skończy, przekonamy się niebawem. Póki co po wizycie na derbach przy Łazienkowskiej pozostał pewien niesmak.

Legia - Polonia 1:1

bramki: Ljuboja 33' - Dwaliszwili 29'

żółte kartki: Pazio, Dwaliszwili, Kokoszka, Isidoro

Legia: Dusan Kuciak, Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak (90' Jakub Rzeźniczak), Jorge Salinas (87' Dominik Furman), Daniel Łukasik, Miroslav Radović, Danijel Ljuboja, Miroslav Radović, Jakub Kosecki (79' Michał Kucharczyk), Marek Saganowski

Polonia: Mariusz Pawełek, Dorde Cotra, Adam Kokoszka, Adam Pazio (46' Jose Isidoro), Tomasz Brzyski - Paweł Wszołek, Dimitrje Injac, Dieme Yahiya, Łukasz Piątek, Władimir Dwaliszwili (70' Michał Gołębiewski), Łukasz Teodorczyk (82' Edgar Cani)