Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rodzinne soboty w Młynie Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
CNMW
Ile księżyców znajduje się w Układzie Słonecznym? Jak powstają kolorowe ognie sztuczne? Jak działa dźwignia czy kołowrót? Odpowiedzi na te pytania znajdą uczestnicy weekendowych warsztatów przygotowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

- Zajęcia przygotowane w styczniowe soboty są doskonałą okazją do twórczego spędzenia czasu z dziećmi w toruńskim centrum nauki – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy CNMW. – Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczestnicy warsztatów będą mieli okazję do poznania zjawisk i procesów, z którymi spotykamy się w życiu codziennym. Co ważne, dzięki przeprowadzonym eksperymentom przygotowanym przez pracowników CN Młyn Wiedzy zajęcia będą miały bardzo duży walor praktyczny – podkreśla Centkowski.
Po Nowym Roku nadal igrają z ogniem
W pierwszą sobotę 2014 roku w Młynie Wiedzy odbędą się warsztaty „Igraszki z ogniem". Uczestnicy zgłębią tajniki powstawania kolorowych ogni. Pracownicy Centrum pokażą ogniowe triki. Każdy z gości poeksperymentuje z prawdziwie bezpiecznymi zimnymi ogniami. Wykorzystując znajomość reakcji chemicznych i fizyki w szklanych zlewkach zostaną zamknięte kolorowe strzelające serpentyny i konfetti.
Godzinne zajęcia są adresowane do dzieci w wieku 4-13 lat wraz z opiekunami. Odbędą się 4 stycznia w godz. 12.00, 14.00, 16.00.
Teatr jak najbardziej mechaniczny
11 stycznia CNMW przygotowało warsztaty, które będą związane z zagadnieniem działania i budowy maszyn prostych, do których należą m.in. dźwignia, wielokrążek, kołowrót. – Podczas warsztatu uczestnicy zapoznają się ze sposobami wykorzystywania przekładni. Korzystając z podstawowej wiedzy będą mieli możliwość stworzenia swojego własnego mechanicznego teatru – wyjaśnia Marcin Centkowski.
Zajęcia są adresowane do dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Trwające godzinę warsztaty zaplanowano w godz. 12.00 i 15.00.
Naukowa gratka dla wnuczka, Babci i Dziadka
- Świętujących swój dzień Babcie i Dziadków z wnukami zapraszamy 18 stycznia na specjalny warsztat, na którym pokażemy, że mimo różnicy pokoleń można się razem świetnie bawić – zachęca Marcin Centkowski.
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotuje kilka stanowisk z prostymi i ciekawymi doświadczeniami. – Babcie i dziadkowie wcielą się w rolę „przewodników" po świecie nauki i wspólnie z wnukami przeprowadzą eksperymenty. Pracownicy centrum będą ich wspierać i pomagać, żeby na koniec zajęć utwierdzić wnuków w przekonaniu, że mają SUPERbabcie i SUPERdziadków – mówi rzecznik Młyna Wiedzy.
Warsztaty odbędą się w godz. 12.00, 14.00, 16.00.
Co ma wspólnego Księżyc z ziemniakiem?
Podczas warsztatu „Zwariowane Księżyce" odpowiemy na pytanie ile księżyców znajduje się w Układzie Słonecznym. – Podczas warsztatów dzieci nauczą się rozpoznawać charakterystyczne księżyce planet Układu Słonecznego. Dzięki zajęciom praktycznym dowiedzą się, że krajobraz księżycowy nie musi przypominać tego znanego z obserwacji naturalnego satelity Ziemi przez teleskop. Razem zobaczymy co ma wspólnego Księżyc

i ziemniak – mówi Marcin Centkowski.
Zajęcia są adresowane do dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Odbędą się 25 stycznia w godz. 12.00 i 15.00.
Bilety na warsztaty można nabyć w kasie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przy

ul. Władysława Łokietka 5, a także na tydzień przed planowanym terminem

w elektronicznym systemie sprzedaży na stronie: http://www.bilety.mlynwiedzy.org.pl/.
W warsztacie może wziąć udział maksymalnie 30 uczestników.
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy po Nowym Roku będzie dostępne dla zwiedzających od 2 stycznia. 

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto