Siatkarskie derby dla akademików

Paweł Tyl
Podopieczni Tomasza Palucha nie zwalniają tempa. Wygrali dwunasty mecz z rzędu - bez większych problemów pokonali, 3:1, Orion Sulechów. Pewnie przewodzą w tabeli drugoligowych rozgrywek.

W pierwszych dwóch setach oglądaliśmy całkowitą dominację miejscowych. Mocna zagrywka i kapitalna gra blokiem - to był klucz do sukcesu. Goście nie mogli swobodnie rozegrać akcji, popełniali dużo błędów. Nie potrafili miejscowych niczym zaskoczyć - przegrali do 18 i 12.

W III secie do głosu doszli gracze Oriona - przyczyny takiego stanu rzeczy były dwie: trener Paluch pozwolił na grę rezerwowym, poza tym akademicy zaczęli wyraźnie lekceważyć rywala. W końcówce seta zaczęli odrabiać stratę, ale efektowny finisz rozpoczęli zbyt późno - przegrali 27:25.

W IV secie wszystko wróciło do normy. Akademicy w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Znów oglądaliśmy mocne zagrywki, piekielnie mocne ataki ze skrzydeł - raz Lisa, raz Borkowskiego. Trudną do sforsowania zaporą ponownie stał się blok dowodzony przez Kowalczyka. Rozgrywający Klucznik z łatwością gubił blok przyjezdnych. Zielonogórzanie wygrali do 19.

Podopieczni Tomasza Plucha z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli drugoligowych rozgrywek.