Siatkówka: Legionovia pokonała Spartę. Zdjęcia dziennikarza obywatelskiego

mrcn
mrcn
Po porażce z Siódemką Legionovia Legionowo siatkarki Sparty Warszawa odpadły z Pucharu Polski. W środowym meczu gospodynie okazały się lepsze, wygrywając 3:1.

Spartanki przystąpiły do meczu osłabione brakiem kontuzjowanej przyjmującej Ewy Śliwińskiej, która doznała urazu podczas sobotniego meczu ligowego z AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pierwszy set rozpoczął się po myśli podopiecznych Tomasza Kamudy.

W pewnym momencie Sparta miała już pięciopunktową przewagę (13:8), jednak wtedy o czas poprosił szkoleniowiec Legionovii. Po przerwie jego zespół wyszedł odmieniony i nie popełniał błędów, wygrywając partię do 15. Spora w tym zasługa skutecznej zagrywki zawodniczek z Legionowa.

W drugim secie trener Sparty dokonał dwóch zmian w składzie: na boisku pojawiły się Ewelina Polak i Magdalena Gryko. Początkowo to znów warszawianki prowadziły, jednak ponownie lepsze okazały się gospodynie. W trzecim secie wszystko poszło po myśli siatkarek Sparty: szybko osiągnęły prowadzenie i pomimo rozluźnienia w końcówce partii, wygrały do 20.

Materiał przygotowany przez dziennikarza obywatelskiego

Chcesz dla nas pisać? Zapraszamy do współpracy. Autorzy najlepszych materiałów mogą liczyć na nagrody pieniężne - dowiedz się więcej »

Czwarty set był najbardziej wyrównany. Sparta miała duże szanse na doprowadzenie do tie-breaka, lecz znów w odpowiednim momencie trener Wojciech Lalek poprosił o przerwę i udało mu się odmienić oblicze swojego zespołu, dzięki czemu to Legionovia zagra w następnej rundzie Pucharu Polski.

Kolejny mecz we własnej hali Sparta rozegra już w najbliższą sobotę o 15.30. Rywalem podopiecznych Tomasza Kamudy będzie drużyna PLKS Pszczyna, w której występują dwie zawodniczki grające w poprzednim sezonie w Warszawie: Marta Kutikow i Małgorzata Sikora. Legionovia zmierzy się z pogromcą Sparty, czyli AZS KSZO.