[Siatkówka] SMS Opole wraca na fotel lidera

Siatkarki SMS-u LO II Opole pokonały w wyjazdowym spotkaniu Sokół Katowice 3:1 i powróciły na fotel lidera II ligi gr.2

Początek spotkania należał do SMS-u, który rozpoczął od prowadzenia 8:5. Miejscowe szybko doprowadziły do remisu 10:10, by po chwili przejąć inicjatywę i odskoczyć na trzy punkty 18:15. Podopieczne Patryka Fogla doprowadziły do remisu (po 19), ale ostatecznie w pierwszym secie zwyciężyły miejscowe.
W drugiej partii trwała zacięta walka, aż do stanu 12:12, wtedy ponownie na trzypunktowe prowadzenie wyszły gospodynie (15:12). Po chwili prowadzenie urosło do czterech oczek (18:14). Kiedy wydawało się, że zawodniczki Sokoła mają już zwycięstwo w garści do odrabiania strat zabrały się siatkarki SMS-u. Ostatecznie po błędach własnych miejscowych w końcówce Opolanki doprowadziły do remisu w całym spotkaniu.
Kolejne sety przebiegały według utartego scenariusza. Katowiczanki w połowie partii wychodziły na kilku punktowe prowadzenie, a Opolanki konsekwentnie odrabiały straty. W końcówce setów więcej zimnej krwi zachowywały zawodniczki SMS-u i to one ostatecznie wygrały 3:1.
Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę w Opolu. Przeciwniczkami SMS-u będzie zespół MKS II Dąbrowa Górnicza.
Sokół 43 AZS AWF Katowice - SMS LO2 Opole 1:3(25:21, 23:25, 21:25, 23:25)
Sokół: Baron, Kołodziej, Bejga, Gasidło, Tetfejer, Komisarczyk, Szajer (libero) oraz Surgut, Rudzka, Kuliś, Płodowska, Janota i KubikSMS LO2: Paczkowska, Wilk, Gierejkiewicz, Krawczyk, Grzechnik A., Gawlak, Krupa (libero) oraz Zich, Godlewska, Moczko i Sikora