Spójnia Stargard. Niemoc u siebie trwa

Tomasz Stępień (z piłką) rzucił z MKS Dąbrowa Górnicza 14 punktów, ale za 3 pkt spudłował wszystkie siedem rzutów. Tadeusz Surma
Koszykówka. Trzy mecze i trzy porażki. Tak wygląda bilans dotychczasowych meczów Spójni na swoim parkiecie. Czegoś takiego nie przewidzieliby nawet najwięksi pesymiści.

Stargard był twierdzą nie do zdobycia dla wielu zespołów jeszcze w czasach kiedy Spójnia grała w ekstraklasie, a później w II i I lidze. W całym poprzednim sezonie stargardzki pierwszoligowiec przegrał u siebie tylko dwa razy. W tym sezonie ma już trzy porażki, a rozegrał na swoim terenie dopiero... trzy spotkania. W żadnym z nich Spójnia nie potrafiła rzucić nawet 60 punktów. Najpierw stargardzianie przegrali u siebie ze Stalą Ostrów 51:75, później ulegli Siedleckiemu Klubowi Koszykówki 57:69, a tydzień temu przegrali z MKS Dąbrowa Górnicza 57:65. W tym ostatnim spotkaniu Spójnia długo prowadziła, nawet jedenastoma punktami, ale zawiodła kiedy decydowały się losy meczu w czwartej kwarcie. Rywale nic wielkiego nie pokazali, ale wracali do domów z kompletem punktów. Spójnia zagrała już bez Karola Szpyrki, któremu podziękowano za grę w stargardzkim zespole. W tej sytuacji pierwszym rozgrywającym został Kamil Michalski, a jego zmiennikiem wychowanek Spójni Bartłomiej Wróblewski, który jeszcze dwa tygodnie temu mógł liczyć co najwyżej na miejsce w szerokim składzie i oglądanie meczów z ławki rezerwowych. W spotkaniu z MKS Dąbrowa Górnicza Wróblewski był na parkiecie 7 minut, rzucił 2 punkty, zaliczył zbiórkę i stratę. On nie popsuł gry Spójni, w przeciwieństwie do Bartłomieja Szczepaniaka, któremu tego dnia nie szło i wykorzystał on tylko jeden rzut z gry na dziesięć prób. Mimo to był na parkiecie ponad 26 minut.- Wychowanek Kasprzak nie zagrałby gorzej, tylko czemu w ogóle nie wszedł na boisko - zastanawiał się jeden z kibiców Spójni.W tę sobotę Spójnia po raz czwarty zagra u siebie. O godzinie 19 rozpocznie mecz ze Zniczem Pruszków. Czas najwyższy na przełamanie niemocy w stargardzkiej hali.Tabela1. Śląsk Wrocław 6 11 499-3662. Dąbrowa Górnicza 6 11 443-4113. SIDEn Toruń 6 11 398-3704. AZS Kutno 6 10 479-4125. Stal Ostrów 6 10 471-4336. MOSiR Krosno 6 10 453-4257. Sokół Łańcut 6 10 439-4308. Znicz Pruszków 6 9 401-3969. Polonia Przemyśl 6 9 440-44110. SKK Siedlce 6 9 380-41111. Spójnia Stargard 6 8 383-40212. AZS Szczecin 6 8 414-43513. UMKS Kielce 6 8 392-44514. Astoria Bydgoszcz 6 7 432-50015. Start Lublin 6 7 410-49516. AZS Poznań 6 6 405-467