Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sprawdzian polskiej reprezentacji przed mistrzostwami w Tokio

Paweł Wegner
Paweł Wegner
Reprezentacja Polski w szermierce wciąż zbiera fundusze, by móc wystartować na mistrzostwach świata w Japonii. W ostatni weekend mogli sprawdzić się w boju z czołówką mazowieckich zawodników.

Zobacz: Chanbara. Nowy polski sport eksportowy?


20 i 21 kwietnia 2013 odbyły się już VI Mistrzostwa Warszawy Spo-chan. W zawodach wzięło udział ok. 100 zawodników w wieku od 4 do ponad 55 lat. Rywalizowano w szeregu konkurencji od walki nożem, przez pojedynki na krótkie i długie miecze po starcia na włócznie i kije. W zawodach wzięli udział głównie zawodnicy Warszawskiego Centrum Chanbara i Warszawskiego Centrum Karate, ale w stawce znaleźli się także reprezentanci Szkoły Samurajów, Centrum MMA Warszawa oraz praktycy szermierki europejskiej.

Zawody sędziowane były głównie przez Tomasza Piotrkowicza i Annę Trawińską - uznanych sędziów międzynarodowych, którzy dopilnowali, aby zmagania przebiegły w dobrej atmosferze i duchu fairplay. Mimo pozornie niskiej rangi zawodów, walki seniorów i seniorek reprezentowały wysoki poziom techniczny i stanowiły wspaniałe widowisko, ponieważ w zawodach wzięło udział wielu utytułowanych zawodników.

W tym roku reprezentanci kadry popisali się wysoką formą. Kapitan reprezentacji, Michał Piotrkowicz, wygrał 3 złote medale: w walce kijem, włócznią i dwoma mieczami oraz jeden brąz w walce tarczą i mieczem. Michał Polak wygrał złoto w dwuręcznym mieczu i dwa brązy w walce kijem i dwoma mieczami, co stanowi jak do tej pory najlepszy jego wynik na zawodach szermierki. Roman Żuchowicz pokazał swą najlepszą formę zdobywając złoto w walce nożem i długim mieczem, dwa srebra w konkurencji technicznej (kihon dosa) i w walce tarczą i mieczem oraz brąz w walce krótkim mieczem. Otrzymał on również specjalną nagrodę za wyjątkowego ducha walki, ufundowaną przez sensei Michała Piotrkowicza.

Podczas zawodów wyróżnili się również Piotr Piszczek, który jak zwykle zaskoczył wiele osób swoim nietypowym stylem walki i Sylwia Kosik która mimo drobnej budowy, dającej większości zawodników przewagę fizyczną nad nią, dzięki wyjątkowej determinacji zdobyła 3 medale w kategoriach łączonych.

Na mistrzostwach można było również obejrzeć prawdziwy miecz samurajski, który zostanie sprzedany jako kolejna cegiełka mająca dofinansować wyjazd reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Tokyo. Ostrze zostało oprawione,wyszlifowane i zaostrzone przez Michała Piotrkowicza, a ufundowane przez Krystiana Górniaka z firmy "SUBASHIRI".

Postępy akcji zbierania funduszy na start naszej reprezentacji w Tokio można śledzić na stronie internetowej szalonemiecze.pl, a wesprzeć naszych zawodników i pomóc im w zebraniu funduszy na stronie projektu: Szalone miecze - walka o medale.

Polecamy:


Noc Muzeów 2013 Warszawa Program
Burn Selector FestivalURSYNALIA 2013Temat Rzeka nad WisłąNoc Muzeów 2013 Warszawa
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto