Stargardzianie z medalami w biegach przełajowych

Grzegorz Drążek
grzegorz drążek
Dwa złote medale, trzy srebrne i dwa brązowe – to dorobek stargardzkich zawodników w mistrzostwach naszego województwa w biegach przełajowych.

Na stadionie lekkoatletycznym w Stargardzie odbyły się mistrzostwa kraju w przełajach zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. LKS Pomorze Stargard w klasyfikacji klubów zajęło drugie miejsce pośród 35 sklasyfikowanych.

W czołowych trójkach, w poszczególnych biegach indywidualnych, było dwoje reprezentantów stargardzkiego klubu. Agata Tawrel była trzecia w biegu juniorek na 3000 m, na tej samej pozycji uplasował się Bartłomiej Wierzchowski w rywalizacji młodzieżowców. Stargardzkie zawody połączone były z mistrzostwami województwa zachodniopomorskiego.

Tutaj też rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych. Stargard, poza lekkoatletami LKS Pomorze, reprezentowali biegacze drugiego klubu – LLKS Pomorze. W grupie młodzików, wśród dziewcząt na 1000 metrów najwyżej sklasyfikowaną stargardzką zawodniczką była Monika Kupis z LLKS Pomorze, która zajęła szesnaste miejsce.

W gronie chłopców na 2000 m na czwartym miejscu uplasował się Alan Pastor z LKS Pomorze, a czternasty był Karol Malinowski z drugiego ze stargardzkich klubów. W grupie juniorów młodszych, w rywalizacji dziewcząt na dystansie 2000 metrów mistrzynią województwa zachodniopomorskiego została Ewelina Manel z LKS Pomorze. Jej klubowy kolega Konrad Filipiak, w biegu na 3000 m wywalczył wicemistrzostwo naszego województwa.

Tutaj sklasyfikowano jeszcze dwóch zawodników LKS Pomorze. Cezary Iskra był szósty, a Daniel Olejniczak czternasty. W rywalizacji juniorów, wśród dziewcząt nie było równych
naszym zawodniczkom. Na 3000 m pierwsze miejsce zajęła Agata Tawrel, drugie Ewelina Łukowska, a trzecie Paulina Baran. To była dominacja LKS Pomorze, bo jeszcze piąte miejsce zajęła Natalia Wilkosz, jedenasta przybiegła Magdalena Kędziora, a dwunasta Karolina Sykuła.

Nieźle spisali się też juniorzy tego klubu. W biegu na 3000 m drugi był Damian Machlański, a trzeci Paweł Szczepanek.