Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Straż sąsiedzka w Wawrze. Coraz więcej włamań i kradzieży na terenie dzielnicy

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Wawer: mieszkańcy założyli straż osiedlową
Wawer: mieszkańcy założyli straż osiedlową archiwum PPG
Mieszkańcy jednego z osiedli w Wawrze są zaniepokojeni coraz częstszymi włamaniami i kradzieżami na terenie dzielnicy. Aby poprawić bezpieczeństwo w rejonie swojego osiedla, powołali straż sąsiedzką. Jak jednak podkreślają, nowa inicjatywa nie ma na celu zastąpienia policji czy straży miejskiej. Szczegóły poniżej.

Mieszkańcy Wawra biorą sprawy w swoje ręce. Powołali straż sąsiedzką

Mieszkańcy Osiedla Las w Wawrze mają dość nasilających się włamań i kradzieży, do których dochodzi na terenie osiedla. W związku z tym pod koniec zeszłego roku założyli straż sąsiedzką.

Straż sąsiedzka ma na celu wzrost bezpieczeństwa i efektywną prewencję przestępczości w rejonie osiedla. (...) Będzie ściśle współpracowała z lokalną administracją samorządową i policją. Poprzez działania związane przekazywaniem niepokojących zachowań oraz wspólnym patrolowanie okolicy chcemy przyczyniać się do poprawy jakości życia w Osiedlu Las - tłumaczą założyciele inicjatywy.

Działania rozpoczęto w okresie świąteczno-noworocznym. Jak przekazali mieszkańcy, zaangażowanych w patrole zmotoryzowane oraz piesze było wiele osób, w różnych godzinach. Łącznie spędzono kilkanaście godzin na uważnym sprawdzaniu miejsc najbardziej narażonych na kradzieże i włamania, szczególnie w godzinach nocnych, kiedy to ryzyko jest największe.

Inicjatywa wspierana przez władze dzielnicy

Straż sąsiedzka uzyskała także zapewnienie wsparcia inicjatywy ze strony władz Wawra. Wsparcie to obejmuje produkcję materiałów informacyjnych, które zostaną rozmieszczone w dzielnicy, promocję straży sąsiedzkiej, działania edukacyjne, zakup wyposażenia patrolowego oraz współpracę ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Chcielibyśmy kontynuować nasze działania i serdecznie zachęcamy do włączenia się w inicjatywę. Każda osoba mająca chęć i czas do sąsiedzkich patroli jest mile widziana. Wspólnie możemy zdziałać więcej i dbać o nasze wspólne dobro - zachęcają w mediach społecznościowych założyciele straży sąsiedzkiej.

Spotkanie informacyjne już 15 lutego

Przewodniczący Rady Dzielnicy Wawer, Michał Żebrowski, zachęca do wzięcia udziału w spotkaniu z założycielami straży sąsiedzkiej, które odbędzie się już 15 lutego o godz. 19.00 w Szkole Podstawowej nr 109 przy ul. Przygodnej 2.

Będzie miało charakter informacyjny - przedstawiona zostanie geneza, zasady funkcjonowania i cele straży sąsiedzkiej. Zapraszam wszystkich, i mężczyzn, i kobiety, dla których istotne są sprawy bezpieczeństwa na naszych osiedlach. Jako były policjant mogę zagwarantować, że przy naszym niewielkim zaangażowaniu możemy wiele na tym polu zmienić - zaprasza Żebrowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto