Sukcesy zawodników Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques

Marcin Gołembiewski
WKN Jacques
Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli reprezentanci Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques w VII zawodach wielkanocnych, które odbyły się w Bydgoszczy.

Czterech zawodników podopiecznych trenerów Aleksandry Nawlickiej i Leszka Kubickiego zwyciężało na dwóch dystansach. - Rywalizowali zawodnicy z 16 klubów. Przegraliśmy jedynie z MKS SP 63 Bydgoszcz, który wystawił 106 zawodników, a my tylko 14. Zajęliśmy w sumie szesnaście medalowych lokat w startach indywidualnych.  Ponadto Wojciech Nowakowski (w kategorii do lat 10) oraz Olaf Gębka (13) uznani zostali za najlepszych zawodników zawodów w swoich rocznikach. - powiedział Sławomir Mularski z WKN Jaques. Dwukrotnie triumfowali: Wojciech Barczykowski na 50 metrów stylem grzbietowym (czas 39,33) i klasycznym (43,34), Wojciech Nowakowski na 50 metrów st. motylkowym (35,18) i na 100 m st. zmiennym (1:24,03), Olaf Gębka stylem dowolnym na 100 m (1:02,07) i 200 m (2:16,75) i Maciej Glonek na 100 m st. motylkowym (1:13,70) i 200 m st. zmiennym (2:40,87). Zofia Kłos była pierwsza na 100 m st. zmiennym (1:38,81) i druga na 50 m st. dowolnym (39,68). Pierwsze miejsce wywalczyły Jagoda Pawlak na 100 m st. motylkowym (1:24, 81), Eliza Borowska na 50 m st. klasycznym (51,07) i Julia Latecka na 50 m st. grzbietowy (45,65). Drugie lokaty zajęły Natalia Wojciechowska na 50 m st. klasycznym (1:04,90) i Alicja Zaborowska na 50 m st. motylkowy (40,69). Zuzanna Kłos była trzecia na 200 m st. dowolnym (2:50,73). Ponadto drugie miejsce wywalczyła sztafeta mieszana 4 x 25 m st. zmiennym (1:18,12) w składzie Zofia Kłos, Alicja Zaborowska, Wojciech Barczykowski, Wojciech Nowakowski. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKUKLASYFIKACJA KLUBOWA:1. Mks - Sp 63 Bydgoszcz2. WKN Jacques3. UKS-ZS27 Osowa Góra4. MTKP Delfin Toruń5. Muks Rekin Bydgoszcz6. "Ósemka" Toruń7. KP Delfin Inowrocław8. TYTAN 65 Bydgoszcz9. Kp Delfin Włocławek10. MUKS Piętnastaka Bydgoszcz11. Uks Gos Raszyn12. UKS DĘBY OSIELSKO13. UKS Siódemka Brodnica14. Uks Kurort Ciechocinek15. ORKA Grudziądz16. KS OSiR Park Wodny ChojniceDalsze miejsca zawodników WKN Jacques.Zuzanna Kłos IV - 100m Dowolny

Czas: 1:35.87VI - sztafeta 4 x 50 m Zmienny
Czas: 2:26.77Zuzanna Kłos, Maciej Glonek, Julia Ćwiklińska, Olaf Gębka.Czytaj - Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu w Gliwicach. Witold Smok w finałach B [zdjęcia]