Susz, czyli Dudek. Wieniawa Lublin - Lublinianka 1:0

Wieniawa Lublin pokonała 1:0 w derbowym spotkaniu Lubliniankę i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski na poziomie regionalnym. Zwycięskiego gola zapisano na konto Pawła Prusa, choć nie do końca wiadomo, czy jego autorem nie był Rafał Bielak.

Mecz był dość niemrawy. Drużyny podeszły do starcia niemal jak do sparingu, o czym mógł zresztą świadczyć rezerwowy skład wystawiony przez trenera Zbigniewa Grzesiaka. Od początku zarysowała się przewaga Wieniawy, która "szarpała" szczególnie prawą stroną boiska. Efekt tego typu akcji przyszedł już w jedenastej minucie. Piłkę w pole karne ostro wrzucał Bielak, a wydawało się, że lekko musnął ją Prus. Takie wrażenie odniósł przynajmniej sędzia, który właśnie jemu przypisał strzelenie gola. Do końca pierwszych 45 minut przeważali wciąż podopieczni Jerzego Wyroślaka. W przerwie Grzesiak dokonał aż czterech zmian, dzięki którym Lublinianka odzyskała świeżość i dużo odważniej ruszyła do przodu. Z jej ataków jednak niewiele wynikało. Czwartoligowcy wciąż nie potrafili skutecznie wykończyć swoich ataków i Robert Susz był praktycznie bezrobotny. Gdy wreszcie pod koniec meczu golkiper został zmuszony do interwencji, obudziła się grupka kibiców i zaczęła głośno skandować imię... Jerzego Dudka.

Fani Wieniawy idealnie trafili z tym "dopingiem", bo Susz więcej kontaktów z piłką już w tym meczu nie miał. Wieniawa wygrała z Lublinianką po raz drugi z rzędu, po raz drugi nie tracąc w derbach bramki. W poprzednim sezonie gracze trenera Wyroślaka zwyciężyli jednak dużo okazalej, bo aż 3:0. Bardzo dużo goli padło w innych meczach 1/8 finału. W Bełżycach miejscowa Unia przegrywała już z Lewartem Lubartów 0:1, jednak m.in. za sprawą niezawodnego Piotra Gałkowskiego zwyciężyła 2:1. W Opolu kibice zobaczyli aż sześć bramek. Niestety, miejscowi pupile musieli uznać wyższość rewelacji tego sezonu - Orionu Niedrzwica.

Wieniawa Lublin - Lublinianka 1:0 (1:0)
Bramka: Prus 11. Widzów: 100. Sędziował: Radosław Wąsik z Lublina

Wieniawa: Susz - Denis, Boniaszczuk, Prus, Pszczoła - Bondarenko, Wójcik, Gogół (46 Demianiuk), Bielak (46 Baran) - Puszka (57 Stefaniuk),
Urban. Trener: Jerzy Wyroślak.

Lublinianka: Górski - Chmielnicki, Nogas, Kursa (46 Bartyzel), Łysek - Kachniarz, Oszast (46 Góral), Wieczorek (46 Martyniak), S. Kucharzewski - Bicki, P. Kucharzewski (46 Celing). Trener: Zbigniew Grzesiak.

Wyniki innych spotkań 1/8 finału: Unia Bełżyce - Lewart Lubartów 2:1 (Gałkowski 27, Zieliński 42 - Mitura 26); Opolanin - Orion Niedrzwica 2:4 (Gazda 30, Sak 70 - Szymuś 10, Boguszewski 18, Gutek 38, Witek 79).

Świątek przed turniejem w Paryżu... trenowała z gwiazdą “Przyjaciół”