Tour de Pologne: w Warszawie wygrał Słoweniec

KonradKokosa
W niedzielę w Warszawie rozpoczął się 66. Tour de Pologne. Warszawski etap wygrał słoweński kolarz Borut Bozić.

29-letni zawodnik ze Słowenii reprezentuje holenderski zespół VacansOleil. Wczoraj był pierwszy na mecie 108 kilometrowego warszawskiego odcinka 66. Tour de Pologne.

Bozić to utytułowany zawodnik. Na swoim koncie ma m.in. pierwsze miejsce z ubiegłorocznego turnieju kolarskiego w Słowenii. W obecnym sezonie Słowak wygrywa nie tylko w Polsce. Zajmował też pierwsze miejsca różnych etapów tegorocznego Tour de Belgique.

We wczorajszym wyścigu w ramach Tour de Pologne drugie miejsce zajął Andre Greipel z Niemiec, a trzecie Włoch Francesco Gavazzi. Najlepszy z Polaków był Maciej Paterski, który zajął dopiero 9. miejsce.

Dzisiaj kolejny etap Tour de Pologne odbywa się w Serocku. To największa impreza sportowa w Polsce. Wyścig wchodzi w skład imprez UCI Pro Tour, tak zwanej kolarskiej ligi mistrzów.