Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tramwaj do Wilanowa. Prace na Sobieskiego w Warszawie i kolejne zmiany w ruchu

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Budowa tramwaju do Wilanowa wkracza w kolejny, bardziej zaawansowany etap. Miasto ostrzega przed zmianami w organizacji ruchu, które nastąpią w nocy z piątku na sobotę, z 3 na 4 listopada.
Budowa tramwaju do Wilanowa wkracza w kolejny, bardziej zaawansowany etap. Miasto ostrzega przed zmianami w organizacji ruchu, które nastąpią w nocy z piątku na sobotę, z 3 na 4 listopada. UM Warszawa
Budowa tramwaju do Wilanowa wkracza w kolejny, bardziej zaawansowany etap. Miasto ostrzega przed zmianami w organizacji ruchu, które nastąpią w nocy z piątku na sobotę, z 3 na 4 listopada. Wówczas zamknięte zostaną jezdnie alej Witosa i Sikorskiego w stronę Siekierek. Co czeka stołecznych kierowców?

Tramwajarze zmienili liczbę pasów i dopuszczalne kierunki jazdy u zbiegu ulicy Jana III Sobieskiego oraz alej Sikorskiego i Witosa jeszcze w połowie września. Cały czas był tu jednak utrzymany ruch dwoma jezdniami tych alej. Teraz, jak poinformował stołeczny ratusza, budowa tramwaju do Wilanowa wkracza w etap, w którym niezbędne jest zamknięcie wschodniej – prowadzącej w kierunku mostu Siekierkowskiego – jezdni alei Sikorskiego, a także alei Witosa. Tramwajarze „przetną” to skrzyżowanie torowiskiem.

Tramwaj do Wilanowa. Zmiany w ruchu, będą utrudnienia

- Rozpoczęcie prac w tym miejscu było uzależnione od otwarcia drugiego wiaduktu na Trasie Łazienkowskiej. Nowy, południowy wiadukt przy Agrykoli jest już gotowy. Kierowcy pojechali nim w nocy z wtorku na środę, 31 października na 1 listopada, a to oznacza, że tramwajarze mogą zacząć roboty na równie ważnym ciągu – podał Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Zmiany w ruchu na skrzyżowaniu ulicy Jana III Sobieskiego z alejami Witosa i Sikorskiego zaczną obowiązywać od soboty, 4 listopada, od godziny 0:01. Jednak w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych możliwa jest zmiana terminu wprowadzanie zmian w organizacji ruchu.

Aleje Sikorskiego i Witosa

Jezdnia alei Sikorskiego i alei Witosa prowadząca w stronę ulicy Czerniakowskiej i Trasy Siekierkowskiej zostanie wyłączona z ruchu pomiędzy stacją benzynową – przed skrzyżowaniem z ulicą Jana III Sobieskiego – a ulicą Idzikowskiego. Na tym fragmencie kierowcy będą przemieszczali się wspólnie drugą nitką drogi – będą tu mieli po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

- Dla jadących od strony Ursynowa, jeszcze przed skrzyżowaniem z ulicą Jana III Sobieskiego, urządzona zostanie zawrotka. Zachowana zostanie także możliwość wjazdu na stację paliw. Na samym skrzyżowaniu kierowcy skręcą w obu kierunkach w ulicę Jana III Sobieskiego lub pojadą prosto. Jadący w kierunku Czerniakowskiej wrócą na właściwą jezdnię przed skrzyżowaniem z ulicą Idzikowskiego – wskazał Dutkiewicz.

Na ulicy Jana III Sobieskiego organizacja ruchu nie zmieni się. Utrzymana zostanie możliwość skrętu w prawo – w aleję Witosa i aleję Sikorskiego.

- Przystanki Tor Stegny zostaną przeniesione. Przystanek Tor Stegny 03, zlokalizowany przy alei Sikorskiego w kierunku Doliny Służewieckiej, zmieni numer na 53 i zostanie przeniesiony około 150 metrów bliżej ulicy Leśnej Jeżyny. Tor Stegny 04, czyli dla podróżujących w kierunku Czerniakowskiej, znajdzie się przy pasie dzielącym jezdnie i otrzyma numer 54 – poinformował Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Tramwaj do Wilanowa. Prace na Sobieskiego i kolejne zmiany w ruchu
Budowa tramwaju do Wilanowa wkracza w kolejny, bardziej zaawansowany etap. Miasto ostrzega przed zmianami w organizacji ruchu, które nastąpią w nocy z piątku na sobotę, z 3 na 4 listopada. UM Warszawa

Tramwaj do Wilanowa i 25 minut do centrum

Wykonawcą tramwaju do Wilnowa jest firma Budimex. Jak podsumowuje Urząd Miasta, od początku września, wraz z wykonaniem nowych torów, zrobione zostały obie jezdnie Puławskiej. Na przełomie listopada i grudnia wróci ruch na jednej z jezdni ulic Goworka i Spacerowej. Otwarcie skrzyżowania Spacerowej z Belwederską – dla ruchu drogowego w relacji wschód-północ-zachód – nastąpi przed świętami Bożego Narodzenia. W grudniu auta pojadą obiema jezdniami ulicy Gagarina.

Dzięki wspomnianej inwestycji czas przejazdu mieszkańców Wilanowa i Dolnego Mokotowa do centrum znacznie się skróci. Przejazd od terminalu na wysokości ulicy Branickiego do stacji metra Centrum wyniesie 25 minut. Trasa do Wilanowa będzie miała dwie odnogi: wzdłuż ul. Gagarina i wzdłuż ul. Św. Bonifacego. Według prognoz, po uruchomieniu trasy tramwaj z Wilanowa będzie przewoził ponad 4300 pasażerów na godzinę.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu można śledzić na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto