Trener Legii: Trickovski powinien zagrać z Koroną

AIP / pw
Trener Legii: Trickovski powinien zagrać z Koroną Szymon Starnawski
Wyjazdowa wygrana 1:0 z Zorią Ługańsk to dobra zaliczka przed rewanżem, ale na razie skupiamy się tylko na niedzielnym (godz. 18.) meczu z Koroną. O Ukraińcach będziemy myśleć po zakończeniu meczu ligowego - przekonuje trener Legii Henning Berg. Norweg zapowiada też, że z Koroną powinien zagrać nowy skrzydłowy Wojskowych, Ivan Trickovski.

- Po spotkaniu w Kijowie jesteśmy w dobrej sytuacji. Do rozstrzygnięcia tego dwumeczu i awansu do fazy grupowej Ligi Europy jeszcze jednak daleko. Przed nami ciężki rewanż przy Łazienkowskiej. W poprzedniej rundzie Ukraińcy pokonali na wyjeździe belgijskie Charleroi. W Kijowie powinniśmy wygrać wyżej, choć wynik 1:0 i tak jest korzystny. Stworzyliśmy w czwartek wiele sytuacji bramkowych, należał nam się tez rzut karny. Na razie skupiamy się jednak na spotkaniu z Koroną, o Zorii będziemy myśleć od poniedziałku - przekonuje Henning Berg.

Norweski trener Legii w czwartek nie dał zadebiutować w barwach klubu Ivanowi Trickovskiemu, który kilka dni temu podpisał kontrakt z klubem. - Ivan na pewno znajdzie sięw kadrze na Koronę. Zobaczymy, czy i ile minut zagra. Miał ponad półroczną przerwę, ale teraz najlepszym treningiem są dla niego mecze. Gramy tak często, że nie mamy wielu ciężkich treningów. Ivan prawdopodobnie zagra w niedzielę, ale nie mogę powiedzieć czy w pierwszym składzie - powiedział o 28-letnim skrzydłowym z Macedonii Berg.

Były obrońca Manchesteru United poinformował też media o stanie zdrowia Ivicy Vrdoljaka. Chorwat w tym sezonie jeszcze nie zagrał. - Ivo przeszedł dziś operację kolana. Jego przerwa w grze powinna potrwać około czterech, czterech i pół miesiąca. Jego problemy zdrowotne trwają już od kilku miesięcy. Chcieliśmy uniknąć operacji stosując inne metody leczenia, ale okazała się ona niezbędna. Diagnozy lekarzy są optymistyczne, po rehabilitacji problemy Ivicy powinny się skończyć - przekonuje Berg.

Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]