Trwa zwycięska passa Anwilu. Wygrał w Kołobrzegu z Kotwicą [zdjęcia]

na niebiesko należy do wyróżniających się koszykarzy Anwilu

na niebiesko należy do wyróżniających się koszykarzy Anwilu fot. Piotr Kieplin. Gazeta Pomorska
Anwil Włocławek w 6. kolejce Tauron Basket Ligi pokonał na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 76:70.

To nie był porywający mecz. Już na samym początku oba zespoły zanotowały na swoim koncie po sześć strat, na dodatek szwankowała skuteczność w obu drużynach. Kołobrzeżanom dzięki rzutom za trzy punkty Kęsickiego i Sappa udało się wygrać pierwsze dziesięć minut 15:12, ale na dodatek byli w rzutach z gry skuteczniejsi (6/13 trafionych rzutów z gry przy 4/11 Anwilu).
Druga kwarta toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy po trójce Holmesa odskoczyli na dziewięć punktów (zrobiło się 24:15). Wtedy jednak trafiali Krzysztof Szubarga i najskuteczniejszy gracz Anwilu w tym meczu, Dardan Berisha. Po ich punktach, przewaga gospodarzy stopniała do zaledwie jednego punktu (26:25), a potem po kolejnych punktach Berishy i Edwardsa był remis 34:34. Po trójce Holmesa, gospodarzom udało się wygrać pierwsze dwadzieścia minut 37:34.
PRZECZYTAJ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZU KOTWICA KOŁOBRZEG - ANWIL WŁOCŁAWEK
Trzecia kwarta nadal układała się pod przewagę Kotwicy, która prowadziła różnicą sześciu - dziewięciu punktów. Po punktach Holmesa było 55:44 i to było najwyższe prowadzenie gospodarzy w całym meczu. Jednak na koniec kwarty punkty Lewisa i Majewskiego zmniejszyły prowadzenie kołobrzeżan do czterech oczek (59:55).
Także ostatnia część meczu toczyła się na początku pod dyktando gospodarzy, ale potem po dwóch z rzędu akcjach 2+1 najpierw Berishy, a potem Edwardsa było 65:62. Potem za trzy punkty trafił Berisha i Anwil objął czteropunktowe prowadzenie 69:65. Potem znów punkty Dardana Berishy i z rzutów osobistych Allena i Szubargi sprawiły, że Anwil wygrał 76:70 i wraca znad morza z punktami.
W tabeli z kompletem zwycięstw prowadzi Turów Zgorzelec. Włocławianie po czwartej z rzędu wygranej są wiceliderem.Kolejny mecz Anwil rozegra w niedzielę. Rywalem będzie PBG Poznań, początek meczu o g. 20.15. Transmisja w radiu Gra oraz na kpsport.pl
Zobacz zdjęcia z meczu: Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek
Tauron Basket Liga - 6. kolejkaKOTWICA KOŁOBRZEG
70ANWIL WŁOCŁAWEK

76[15:12, 22:22, 22:21, 11:21]
Kotwica: Sapp 25 (2x3), Kęsicki 15 (1x3, 5 zb.), Brandwein 7 (6 as., 5 zb.), Harris 6 (7 zb.), Wichniarz 2 - Holmes 13 (3x3), Kwiatkowski 2, Djurić, Ł. Diduszko, Rduch, Bajtus, Złoty. Trener: Sławomir Mrożek.
Anwil: Edwards 15 (5 zb.), Lewis 11 (1x3, 7 zb.), Szubarga 10 (1x3, 7 as., 6 zb.), Allen 8 (7 zb.), Majewski 6 - Berisha 24 (6x3, 5 zb.), Glabas 2, Nowakowski, Wołoszyn, Pietrzak, Maciejewski, Sokołowski. Trener: Emir Mutapcic.
Sędziowali: Fiedler (Poznań), Tomaszewski (Białystok), Koralewski (Poznań). Komisarz PLK: Łabędź.
WOJCIECH GLABAS CENTER ANWILU DLA RADIA GRA PO MECZU Z KOTWICĄ W KOŁOBRZEGU - MP3
Statystyki (za plk.pl)
Kotwicaza 1 pkt 16/18za 2 pkt 18/35za 3 pkt 6/25zbiórki 29obrona 23atak 6asysty 12faule 22przechwyty 6straty 11bloki 4
Anwilza 1 pkt 16/23za 2 pkt 18/41za 3 pkt 8/17zbiórki 35obrona 28atak 7asysty 14faule 17przechwyty 8straty 13bloki 2
Tauron Basket Liga - wyniki 6. kolejkiPBG Basket Poznań - ŁKS Sphinx Łódź 78:62PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 76:61Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdański 106:82Śląsk Wrocław - AZS Politechnika Warszawska 78:63Zastal Zielona Góra - Siarka Jezioro Tarnobrzeg - przełożony na 14 grudnia