Udany rewanż kadetek WTS Włocławek. Pałac ma prawo do dodatkowego meczu o mistrzostwo

Marcin Gołembiewski
Fragment meczu 7. kolejki Joker II - WTS (0:3)
Fragment meczu 7. kolejki Joker II - WTS (0:3) Sławomir Wojciechowski
Udany rewanż kadetek WTS. Pałac Bydgoszcz ma prawo do dodatkowego meczu o mistrzostwo

Siatkówka Zespół WTKS KDBS Bank awansował na pierwsze miejsce w ligowej tabeli kadetek.Trwają rozgrywki o mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego. W piątek w zaległym meczu z 6. kolejki kadetki WTS pokonały Pałac Bydgoszcz 3:2 (-20, 22, -20, 23, 13).- Było to bardzo emocjonujące widowisko - powiedział Tomasz Balukiewicz, z zarządu WTS KDBS bank. - Po trwającym ponad dwie godziny spotkaniu udało się w tie-breaku rozstrzygnąć spotkanie na naszą korzyść. Tym samym wzięliśmy rewanż za jedyną porażkę w tym sezonie w pierwszej rundzie, gdzie w Bydgoszczy ulegliśmy także po pięciosetowej walce.Po tym meczu obie drużyny miały identyczną liczbę punktów, co ciekawe bilans bezpośrednich spotkań jest idealnie równy (sety 5:5, małe punkty: 211:211). Pałac był wyżej w tabeli ponieważ miał lepsze ratio. Zmieniło się to już po niedzielnej spotkaniu 7. kolejki. Włocławianki pewnie wygrały w Świeciu z Jokerem II 3:0 (23, 10, 16) i wyprzedziły bydgoszczanki w tabeli, które straciły seta z zespołem z Torunia.Zdjęcia z meczu Joker II - WTS kliknij tutaj.Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki. W niedzielę WTS zagra w hali OSiR z Culmenem Chełmno (g. 15). W tym sezonie włocławianki zmierzą się jeszcze przed własną publicznością z Trójką Nakło oraz na wyjeździe z Budowlanymi Toruń. Jeżeli włocławianki wygrają wszystkie mecze bez straty seta zapewnią sobie pierwsze miejsce w tabeli, ale nie mistrzostwo województwa.- Zespół Pałacu ma dwie zawodniczki w Centralnym Ośrodku Szkolenia, a to oznacza, że jeżeli bydgoszczanki zajmą drugie miejsce mają prawo do dodatkowego meczu o mistrzostwo. Jedno decydujące spotkanie odbędzie się zapewne w Bydgoszczy. - dodał Balukiewicz.Pozostałe wyniki 7. kolejki: UKS Culmen Chełmno - NTS Trójka Nakło 3:0 (12, 20, 1), Pałac Bydgoszcz - TKS-T Budowlani Toruń 3:1 (15, 12, -23, 12).1. WTS KDBS Bank Włocławek 7 18 20-62. Pałac Bydgoszcz 7 18 20-73. Budowlani Toruń 7 10 14-134. Culmen Chełmno 7 9 11-155. Trójka Nakło 7 7 9-176. Joker II Świecie 7 1 5-21WTS: Roksana Irzemska, Aleksandra Wyczałkowska, Zuzanna Abdulzade, Karolina Bohdanowicz, Oliwia Pietrzak, Katarzyna Ciechanowska, Olga Sowińska, Justyna Gańczak, Martyna Świeczkowska.Dodajmy, iż wszystkie mecze wygrały również młodziczki WTS KDBS Banku, które w sobotę w grodzie Kopernika pewnie pokonały zespoły MLKS Tucholankę 2:0 (12, 23) i KS-T Budowlani Toruń 2:0 (22, 13). W sobotę w hali OSiR odbędzie się kolejny turniej 2. ligi młodziczek. Rywalkami włocławianek będą MUKS Joker Świecie i UKS Culmen Chełmno. Początek meczów o godzinie 10.