Warsaw Spartans rozgromieni w Białymstoku

Mateusz Gotz
Po porażce 7:28 w meczu inaugurującym przygodę zespołu Warsaw Spartans z polską ligą futbolu amerykańskiego, zawodnicy ze stolicy zapowiadali rewanż. Niestety konfrontacja w Białymstoku zakończyła się wynikiem 51:7 dla gospodarzy.

Spotkanie rozstrzygnęło się już praktycznie w pierwszej kwarcie przegranej przez zespoł Warsaw Spartans 0:20. Potem przewaga gospodarzy nie była już tak ogromna, ale dalej rosła. Warszawskiej drużynie udało się odnieść zwycięstwo w trzeciej kwarcie, która zakończyła się rezultatem 7:6. Jedyne punkty dla swojej drużyny zdobyli Artur Makara, podwyższył Paweł Piskała.

W kolejnym spotkaniu, za dwa tygodnie w Warszawie zawodnicy "Spartan" podejmą Mustangs Płock i wydaje się, że tej konfrontacji także nie wystąpią w roli faworytów.

Białystok Lowlanders – Warsaw Spartans 51:7 (20:0, 11:0, 6:7, 14:0)

I kwarta

7:0 przyłożenie Michała Maksimowicza po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Michał Maksimowicz)

20:0 przyłożenie Konrada Skiepko po 6-jardowej akcji biegowej

II kwarta

28:0 przyłożenie Damian Kołpaka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Konrad Skiepko)

31:0 39-jardowe kopnięcie z pola Vladimira Adamavicha

III kwarta

31:7 przyłożenie Artura Makary po 12-jardowym podaniu od Tomasza Ochnio (podwyższeni za jeden punkt Paweł Piskała)

37:7 przyłożenie Michała Maksimowicza po 7-jardowej akcji biegowej

IV kwarta

43:7 przyłożenie Bartosza Przeździeckiego po 6-jardwej akcji biegowej

51:7 przyłożenie Michała Maksimowicza po 7-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Michał Maksimowicz)