Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiadomości z magistratu [12 kwietnia, 10 informacji]

redakcja
redakcja
redakcja
Wiadomości z magistratu nr 71/2860 Włocławek, dn. 12 kwietnia 2011 r.

Debata nt. inwestycji samorządów Dziś prezydent Włocławka Andrzej Pałucki weźmie udział w debacie pt.: „Sztuczne limity nie mogą krępować inwestycji samorządów", którą organizują dziennik „Rzeczpospolita" i Polski Bank Przedsiębiorczości. Debata ma na celu przedstawienie opinii publicznej zagrożeń, jakie dla rozwoju miast i województw niosą regulacje administracyjne, zarówno te, które już obowiązują, jak również te w fazie konsultacji. To problem nie tylko dla władz lokalnych, ale dla całej gospodarki. Ograniczenie aktywności inwestycyjnej samorządów, będące konsekwencją tych regulacji, może bowiem przełożyć się na obniżenie dynamiki wzrostu gospodarczego oraz zwiększenie ryzyka niewykorzystania funduszy pomocowych UE aktualnie i w przyszłości. Organizatorzy chcą też zastanowić się, jak upowszechnić metody pozyskiwania taniego finansowania oraz finansowania, które nie powiększa zobowiązań samorządu. Debata będzie miała charakter otwarty, wśród zaproszonych gości znajdują się przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Senatu, organizacji samorządowych, samorządowcy oraz ekonomiści i media. Spotkanie odbędzie się dziś o godzinie 11.00 w redakcji „Rzeczpospolitej" przy ul. Prostej 51. Za stołem prezydialnym zasiądą prezydenci: Torunia - Michał Zaleski, Wrocławia - Rafał Dutkiewicz, Katowic - Piotr Uszok, a także minister finansów Jacek Rostowski, wiceminister gospodarki Rafał Baniak, przewodniczący Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Bronisław Dutka, prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości Maciej Stańczuk. Spotkanie poprowadzi Anna Cieślak-Wróblewska, dziennikarka „Rzeczpospolitej" Zaprojektowana debata jest jednym z elementów szerszej inicjatywy podjętej przez dziennik, w ramach której organizatorzy chcą prezentować najbardziej palące problemy samorządności.
Można składać wnioski o przystąpienie do Włocławskiego Inkubatora Innowacji i PrzedsiębiorczościOsoby zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej we Włocławskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości mogą składać wnioski o przystąpienie do przedsięwzięcia. Dokumenty zostały opublikowane na stronie internetowej Inkubatora www.inkubator.wloclawek.pl. We wniosku należy wpisać dane personalne wnioskodawcy, profil działalności, planowaną strukturę zatrudnienia, zapotrzebowanie na powierzchnię biurową, magazynową, produkcyjną lub usługową, zapotrzebowanie na media technologiczne i planowany termin rozpoczęcia działalności na terenie Inkubatora. Wnioskodawca musi też określić, czy przedsięwzięcie, które chce realizować posiada innowacyjny charakter. Jeśli tak, to osoba wypełniająca formularz musi opisać i określić rodzaj innowacyjności, zgodnie z definicją zawartą w regulaminie. W każdym wniosku należy opisać o jakim profilu będzie prowadzona działalność gospodarcza. Do dokumentów trzeba dołączyć oświadczenia o tym, iż działalność gospodarcza nie stanowi źródła zagrożenia dla środowiska, a także o nie zaleganiu z tytułu podatków, świadczeń na rzecz ZUS i należności cywilno-prawnych na rzecz miasta oraz Skarbu Państwa. Formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć osobiście, można też przesłać pocztą lub e-mailem na adres: Miejski Zespół Usług Komunalnych, ul. Zielna 13/21, 87-800 Włocławek, e-mail: [email protected]. Regulamin Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości można przeczytać w Elektronicznym Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na stronie internetowej www.edzienniki.bydgoszcz.uw.gov.pl/ActDetails.aspx?ID=6884.
Zareklamuj bezpłatnie swoją firmę! Już 275 firm z Włocławka zarejestrowało się w uruchomionym przez Urząd Miasta internetowym Włocławskim Katalogu Biznesowym. Zachęcamy kolejnych włocławskich przedsiębiorców zainteresowanych promocją na oficjalnym internetowym serwisie miejskim. Każdy może na stronie internetowej www.przedsiebiorcy.wloclawek.eu, przy pomocy odpowiedniego formularza, samodzielnie i nieodpłatnie dokonać wpisu do Włocławskiego Katalogu Biznesowego. Oprócz nazwy firmy i danych teleadresowych można zamieścić tam opis działalności firmy, adres strony internetowej oraz zdjęcia. Dane przedsiębiorstwo należy dopisać do konkretnej branży, tak żeby potencjalni klienci mogli wyszukiwać firmy po profilu działalności. Wpis w katalogu ukaże się w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego wprowadzenia, po uprzednim sprawdzeniu jego zgodności z regulaminem korzystania z katalogu. Z danych zawartych w bazie mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy szukający kontaktów gospodarczych, jak i indywidualni klienci zainteresowani znalezieniem wykonawcy danej usługi, lub zakupem określonego produktu. Przypominamy wpis jest bezpłatny, a pełne wizytówki firm są dostępne bez potrzeby logowania się!
„Odpowiedzialny biznes szansą na rozwój regionu" Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zapraszają na spotkanie: „Odpowiedzialny biznes szansą na rozwój regionu", połączone z prezentacją raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki". Raport jest unikalną publikacją, podsumowującą zaangażowanie firm w Polsce w realizację zasad odpowiedzialnego biznesu oraz przeglądem inicjatyw w danym roku. W czasie spotkania zostaną przedstawione dobre praktyki przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia w Centrum Targowym PARK w Toruniu. Ilość miejsc jest ograniczona, zgłoszenia należy przesyłać na adres [email protected] Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Wiosenny zwiad rowerowy: Prezydent Włocławka zaprasza Do piątku, 15 kwietnia, można zgłaszać swój udział w wyjątkowej wycieczce rowerowej. Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki serdecznie zaprasza na wiosenny zwiad rowerowy, organizowany z okazji Święta Lasu. Impreza odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia br. Start nastąpi o godz. 12ºº u zbiegu ul. Leśnej z al. Kazimierza Wielkiego. Trasa liczy ok. 12 km i przebiegać będzie drogą rowerową w stronę jeziora Rybnica, następnie leśnymi duktami do Jeziora Wikaryjskiego i wieży p.poż. Widoń. Stamtąd, w kierunku jeziora Łąki i na strzelnicę dawnego poligonu wojskowego, gdzie ok. godz. 15 ºº odbędzie się zakończenie. Zapisy prowadzi Włocławska Informacja Turystyczna przy ul. Warszawskiej 11/13, tel. 54 411 27 57, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Przy zapisywaniu się należy podać: imię i nazwisko oraz numer PESEL. Wpisowe wynosi 7 zł od osoby.
Ze statystyk Wydziału Komunikacji: po akcji bezpłatnych usług diagnostycznych Wydział Komunikacji UM informuje, że podczas sobotniej akcji bezpłatnych usług „przebadanych" zostało ok. 230 pojazdów. Akcja polegała na bezpłatnym sprawdzeniu układów zespołów pojazdów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy jak i ochronę środowiska. Przypomnijmy, że w ramach tych usług sprawdzane były: skuteczność i równomierność działania hamulców, luzy w elementach zawieszenia i układu kierowniczego, stan techniczny ogumienia, ustawienie i pomiar świateł oświetleniowych, skuteczność działania amortyzatorów, zawartość tlenku węgla (CO) i węglowodorów (CH) w spalinach silników o zapłonie iskrowym, stopień zadymienia spalin silników o zapłonie samoczynnym. Organizatorem akcji był Prezydent Miasta Włocławek wspólnie ze stacjami kontroli pojazdów działającymi na terenie miasta.
Dofinansowanie wyjazdów do „zielonych szkół": jeszcze 4 dni na składanie wniosków30 tysięcy złotych do podziału Włocławskie szkoły mają ostatnią szansę, by uzyskać dofinansowanie wyjazdów uczniów do „zielonych szkół". Jeszcze tylko przez 4 dni, do 15 kwietnia br. Urząd Miasta będzie przyjmował wnioski placówek oświatowych o dofinansowanie wyjazdów do „zielonych szkół". Do rozdysponowania jest kwota 30 000 zł. Wydział Środowiska i Rolnictwa przypomina, że o dofinansowanie wyjazdów mogą ubiegać się publiczne jednostki oświatowe ( w tym: szkoły, przedszkola ) i placówki opiekuńczo - wychowawcze. Z wnioskiem o przyznanie dofinansowania występuje dyrektor jednostki ( jedna szkoła - jeden wniosek – może dotyczyć wyjazdów kilku klas ). Do wniosku należy dołączyć: program edukacyjny zatwierdzony przez naczelnika Wydziału Oświaty Sportu i Turystyki UM, informację na temat podejmowanych w szkołach przedsięwzięć z zakresu ochrony przyrody i środowiska, listy uczniów podpisane przez nauczycieli i akceptowane przez dyrektorów szkół oraz kosztorys wydatków akceptowany przez dyrektorów szkół. Wnioski należy składać do najbliższego piątku, 15 kwietnia br. w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Zasady określające przydział środków dla szkół i innych placówek oświatowych z przeznaczeniem na dofinansowanie zielonych szkół oraz szkół ekologicznych w ramach edukacji ekologicznej oraz propagowania działań proekologicznych ze środków pochodzących z tytułu opłat i kar za gospodarcze korzystanie ze środowiska, dostępne są w Karcie Usługi OS 31 w BIP Urzędu Miasta ( załatwianie spraw wg wydziałów Wydział Środowiska i Rolnictwa ), pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/index.php?sit=321
„Telefon do urologa": bezpłatne porady lekarskie dla mieszkańców Włocławka W ramach akcji „Zdrowie mężczyzny", we Włocławku odbywać się będą telefoniczne konsultacje specjalistów urologów. Pacjenci po raz kolejny będą mieć okazję skonsultować telefonicznie ze specjalistą swoje problemy ze strony układu moczowo-płciowego. Konsultacje skierowane są do mężczyzn, ale do kontaktu telefonicznego z lekarzem organizatorzy zachęcają także kobiety, których partnerzy wstydzą się zasięgnąć porady lekarskiej osobiście. „Zdrowie mężczyzny" to ogólnopolska akcja prowadzona w ramach programu edukacyjno-informacyjnego „Zentiva – zmieniamy przyzwyczajenia". Włocławianie mogą konsultować się z lekarzem telefonując na numer: 662 632 071, 13 kwietnia w godzinach 15.00 – 18.00, 14 kwietnia w godzinach 17.00 – 20.00, 18 kwietnia w godzinach 15.00 – 18.00, 20 kwietnia w godzinach 15.00 – 18.00 i 21 kwietnia w godzinach 17.00 – 20.00. Jak informują organizatorzy akcji, w innych miastach konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród mężczyzny po 50. roku życia. Pacjenci pytani o powód niezgłoszenia się wcześniej na wizytę w gabinecie lekarskim, twierdzili, że ogranicza ich wstyd. Możliwość skonsultowania swoich problemów telefonicznie pozwoliła im przełamać tę barierę. Drugim powodem, dla którego pacjenci nie zgłaszali się na wizytę u lekarza, były trudności w dostaniu się do specjalisty. Wszystkie aktualności, dane statystyczne, materiały edukacyjne, porady i artykuły specjalistyczne dostępne są na stronie internetowej programu www.zmieniamyprzyzwyczajenia.pl.
Dyżur radnych Dziś dyżur będą pełnić radni z okręgu nr 2 (Kazimierza Wielkiego i Zawiśle). Dyżury odbywają się w godzinach od 14.00 do 16.00, w pokoju 23 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Telefon kontaktowy: 54 414 42 37.
Debata obywatelska w WSHE Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku zaprasza dziś (wtorek) na kolejne spotkanie z cyklu Debaty Obywatelskie w WSHE. Tematem przewodnim będą "Problemy demokracji w Polsce". Gościem debaty będzie prof. dr hab. Stefan Niesiołowski - wicemarszałek Sejmu RP. Debata rozpocznie się o godz.12.00 w Collegium Novum WSHE przy ul. Okrzei 94A, sala nr 10 (I p.). Wstęp wolny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto