Winobranie 2013: II Turniej Szachowy o Puchar Bachusa za nami

Redakcja MM
Redakcja MM
Bachus trzymający Puchar Bachusa w otoczeniu młodych szachistów podczas rozpoczęcia turnieju. Krzysztof Heba
W niedzielę 8 września w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida w Zielonej Górze odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Bachusa. W turnieju startowało 57 zawodników, w tym aż 36 juniorek i juniorów z Zielonej Góry i okolic.

Podobnie jak w ubiegłym roku - Puchar Bachusa za zwycięstwo w turnieju zdobył mistrz międzynarodowy Marek Matlak (KS 64 Zielona Góra). Drugie miejsce zajął Mariusz Monczak (Zielona Góra), a trzecie niespodziewanie 12-letni Oskar Wołoch (ŻKSz Żary). Wśród zawodniczek zwyciężyła mistrzyni Aneta Korościel (KS Odrodzenie Kożuchów) przed 11-letnią Marysią Karłyk (ŻKSz Żary) i Moniką Owczarek (KS 64 Zielona Góra). Najlepszymi juniorami zostali: do lat 18 – Karol Kucza (ŻKSz Żary), do lat 14 – Marcin Poźniak (KS 64 Zielona Góra), do lat 12 - Oskar Wołoch (ŻKSz Żary), do lat 10 – Igor Tomczyk (Caissa Pion Zielona Góra). Najlepszym zawodnikiem powyżej 50 lat został Bogdan Hadryś (ŻKSz Żary). W turnieju B grały dzieci. Zwyciężył Oskar Jarzyna (Caissa Pion Zielona Góra) przed 8-letnim Mikołajem Monczakiem (Zielona Góra) i 9-letnim Mateuszem Górkiewiczem (Caissa Pion Zielona Góra). Najlepszą dziewczynką została 7-letnia Katarzyna Kuczyńska (KSz Stilon Gorzów Wlkp.).             Organizator – Fundacja Mistrzostwa Szachowego już teraz zaprasza miłośników królewskiej gry na III Turniej o Puchar Bachusa. Opis zdjęć: Zdjęcie 1 (20130908541.jpg): Stoją od lewej: Krzysztof Heba (sędzia główny), oraz zwycięzcy turnieju: Oskar Wołoch (3 miejsce), Marek Matlak (1 miejsce), Mariusz Monczak (2 miejsce). Zdjęcie 2 (20130908531): Wyniki: Turniej główny: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_3890/results.html?l=pl&tb=10_ Turniej dzieci: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_3891/results.html?l=pl&tb=10_