Wisła Puławy – Polonia Przemyśl 1:1. Wielka feta w Puławach (zdjęcia)

Wisła Puławy swój mecz 30 kolejki rozegrała awansem już w środę. Piłkarze Mariusza Sawy na pożegnanie z trzecim frontem zremisowali z Polonią Przemyśl 1:1. Po końcowym gwizdku rozpoczęło się świętowanie awansu do II ligi, który "Duma Powiśla" wywalczyła w minioną sobotę.

Zgodnie z zapowiedziami trener Mariusz Sawa w środę dał szansę gry wielu juniorom. Między słupkami stanął trzeci bramkarz Wisły Łukasz Chojak, a w trakcie spotkania swoje debiuty w seniorskiej piłce zaliczyli chociażby: 17-letni Cristian Górski, czy rok młodszy Mateusz Łakomy.
Mecz nie miał już żadnego znaczenia dla obu ekip, dlatego groźnych akcji, czy strzałów było, jak na lekarstwo.
Wynik otworzył tuż po przerwie Mateusz Wanat, który miał jednak sporo szczęścia. Napastnik gości próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale piłka porządnie "zeszła" mu z nogi i kompletnie zaskoczyła golkipera z Puław.
Na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. Świetnie w polu karnym przeciwników znalazł się Paweł Śliwiński, który uderzył z kilkunastu metrów, z powietrza i chociaż nie był to czysty strzał, to trafił w samo okienko bramki Polonii.
Po spotkaniu zawodnicy Wisły odebrali puchary za wywalczenie awansu, a później przebrani w okolicznościowe koszulki z napisem "Wisełka II liga nasza" pojawili się na boisku z szampanami.
Kibice także mieli swoje pięć minut i jak to zwykle bywa w takich sytuacjach wbiegli na murawę i rozebrali graczy "do rosołu".
Wisła Puławy – Polonia Przemyśl 1:1 (0:0)
Bramki: Śliwiński (82) – Wanat (54).
Wisła: Chojak – Kozieł (70 Śliwiński), Bednaruk, Gawda, Misztal, Giziński (60 Łakomy), Mokiejewski (60 Wójtowicz), Jabkowski, Chwiszczuk, Kamola (46 Górski), Dryk.
Polonia: Kuźma – Siwy, Sobol, Załoga, B. Jaroch (46 Hryniszyn), Wanat, Kazek, Gwóźdź (70 W. Jaroch), Riabyj, Gawłowski (46 Łoś), Gosa (77 Wasyl).
Sędziował: Andrzej Zwierchowski (Zamość). Widzów: 300.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?