Włocłavia - Mieszko Gniezno 2:1 [zdjęcia]

W 21 kolejce o mistrzostwo III ligi na własnym boisku pokonała drużynę Mieszko Gniezno 2:1. Po prawie 8 miesiącach drużyna Włocłavii opuściła ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek.

Droga do zwycięstwa nie była prosta. Goście dzielnie stawiali opór, a nawet od czasu do czasu groźnie kontratakowali. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył w 31 minucie  z rzutu karnego najskuteczniejszy zawodnik włocławskiej drużyny Bartosz Śmigiel, którego w polu karnym bezpardonowo sfaulował golkiper gości Filip Chrzanowski.
Po przerwie do ataku przystąpiła drużyna przyjezdnych i w 62 minucie spotkania pięknym strzałem z 25 metrów w prawy róg Daniel Szymański pokonał bramkarza Włocłavii Kamila Woźniaka. Jednak w odpowiedzi w 73 minucie po pięknym dośrodkowaniu piłki w pole karne z prawej strony boiska przez Michała Rosiaka akcję główką wykończył Radosław Budnicki.
W większości spotkania gra toczyła się w środkowej części boiska. Włocłavia w przeciągu całego spotkania zasłużyła na wygraną mimo osłabienia drużyny z powodu nadmiaru żółtych kartek kapitana Marcina Piotrowskiego jak również z powodu kontuzji Piotra Szczęsnego. Opaskę kapitana w tym spotkaniu przejął Kamil Frąckowiak. Tak więc drużyna sprawiła sobie, trenerowi i działaczom klubu świąteczny prezent. Gratulujemy sukcesu całej drużynie i czekamy na kolejne zwycięstwa.