Włocłavia pokonała Wdę Świecie 3:2. Dwie czerwone kartki dla gości [video, zdjęcia]

Wojciech Alabrudziński
W 2. kolejce III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Włocłavia pokonała Wdę Świecie 3:2.

Radosław Rogiewicz wiceprezesem Miedzi Legnica. We władzach Włocłavii jego młodszy brat Mirosław  W 52 min. drugą żółtą kartką i czerwoną ukarany został Grzegorz Brzeziński za zagranie piłki ręką. Była to pochopna decyzja sędziego Macieja Lanckowskiego, która wypaczyła przebieg meczu. Zagranie Przemysława Markiewicza było z dwóch metrów, a zawodnik Wdy osłaniał twarz. Tylko arbitrzy (potwierdzili to po meczu) byli przekonani o słuszności swojej decyzji. Pozostałe osoby na spotkaniu (także delegat i obserwator) były odmiennego zdania.Zobacz video - druga czerwona kartka dla WdyDo tego momentu drużyny stworzyły bardzo ciekawe widowisko. Jednak grająca w przewadze dwóch piłkarzy Włocłavia kompletnie się pogubiła. Nie miała pomysłu na dobrze zorganizowanego w defensywie rywala. Dopiero w doliczonym czasie po dalekim rzucie z autu, Mariusz Cichowlas silnym strzałem z 15 metrów zapewnił komplet punktów włocławianom.Zobacz - videobramka na 3:2 dla Włocłavii- Czujemy się skrzywdzeni przez arbitra. Grając nawet w dziewięciu bardzo dobrze się prezentowaliśmy. Z remisu bylibyśmy zadowoleni, ale piłka nie jest sprawiedliwa. Chciałbym pogratulować zawodnikom zaangażowania i walki - powiedział Krzysztof Jabłoński, trener Wdy.Zobacz video Trener Wdy Krzysztof Urbański po meczu - Słabo zaczęliśmy się prezentować dopiero kiedy zostało nas dwóch więcej na boisku. Zagranie ręką piłkarza Wdy nie było celowe. Rywal został skrzywdzony - dodał Milewski, trener Włocłavii.  Zobacz video trener Włocłavii Mirosław Milewski po meczu 3
WŁOCŁAVIA

(2)2
WDA ŚWIECIE
(1)Bramki: Kwiatkowski (31), Gląba (38), Cichowlas (90+2) oraz Subkowski (9, karny), Kot (50)Videobramki Włocłavia - Wda 3:2 WŁOCŁAVIA: Winiecki (ż) - Suchomski, Ewert, Cichowlas, Czaplicki - Gralewski (67, Kuropatwiński), B. Feter, Kwiatkowski (70, Dylewski), Markiewicz (81, J. Feter), Makowski (59, Skonieczny) - Gląba (ż).ZDJĘCIA Z MECZU WŁOCŁAVIA - WDA ŚWIECIE 3:2WDA: Skowroński - Kocieniewski (90, Borowy), Brzeziński (czk, 52, 2xż), Subkowski - ż (67, Mik), Chabowski - ż (46, Kot), Fredyk, Czerwiński (83, Czyżniewski), Wenerski, Urbański, Witucki (cz 42, 2xż), Szczukowski.Liczby, serie, strzelcy Włocłavii w sezonie 2013/14Ligowe liczby Włocłavii2 ligowe mecze - 6 punktów4 gol zdobyty - 2 stracone2 zwycięstwa, 0 remisy, 0 porażek2 zwycięstwa, 0 remisy, 0 porażek u siebie0 zwycięstw 0 remis, 0 porażek na wyjeździe30 spotkań ligowych w roli gospodarza bez porażki1 mecz bez straty gola2 bramki zdobyte w 1. połowie2 bramki zdobyta w 2. połowie0 goli zdobytych w 1. kwadransie gry1 gol zdobyty w ostatnim kwadransie gry1 bramka stracona w 1. połowie meczu1 bramka stracona w 2. połowie meczuStrzelcy (4)2 - Piotr Gląba1 - Mariusz Cichowlas1 - Dawid KwiatkowskiAsysty (1)1 - Bartosz Czaplicki1 - Bartosz Gralewski2 - podania od rywaliŻółte kartki (7)2 - Piotr Gląba 1 - Arkadiusz Schomski1 - Szymon Makowski1 - Kamil Kuropatwiński1 - Bartłomiej Feter 1 - Ariel Winiecki