Wygrana Energi AZS Koszalin

Zygmunt Fiutak
Stało się. Zawodniczki Energa AZS Koszalin pokonały Pogoń Baltica Szczecin 29-25 (15-11 do przerwy).

Długo przyszło koszalińskim kibicom czekać na taki mecz. W hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie Energa AZS pokonały zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin 29-25. Po serii niepowodzeń w poprzednich kolejkach nadszedł ten moment, by odnieść upragnione zwycięstwo i to w derbach naszego województwa. Akademiczki wyszły do tego spotkania bardzo zmotywowane i zdeterminowane. Po serii przegranych w ostatnich meczach ligowych i po zawirowaniach w klubie jakie miały miejsce w ostatnim czasie przyszedł czas by cieszyć się z wygranej.
Nasze piłkarki ręczne pokazały prawdziwy charakter. W meczu była walka do ostatniej minuty spotkania. W naszym zespole na największe uznanie zasługuje bramkarka Izabela Czarna, która swoimi interwencjami nie pozwoliła rozwinąć skrzydła rewelacyjnej w tym sezonie Pogoni. W meczu zagrał też Sylwia Matuszczyk, która powraca do formy po dłuższej przerwie spowodowaną kontuzją, a jej gra pokazała, że brakowało jej w szeregach zespołu. Trener Moistad mógł być dziś zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Dziewczyny pokazały klasę i charakter jaki mogliśmy oglądać w zeszłym sezonie. Oby tak dalej.
Najwięcej bramek: dla Energi - Sylwia Lisewska 9, Sylwia Matuszczyk 6, Monika Odrowska 5, dla Pogoni - Monika Stachowska i Hanna Jaszczuk po 5, Małgorzata Stasiak 4.