Za co odpowiada zarządca nieruchomości?

Materiał partnera zewnętrznego
Zarządzanie nieruchomościami jest to bardzo odpowiedzialne zadanie, które wymaga wiedzy, doświadczenia i znajomości prawa. Wspólnoty mieszkaniowe chcąc odpowiednio wypełniać swoje obowiązki potrzebują sprawnego doradztwa. Zarządzanie budynkiem czy wspólnotami mieszkaniowymi oferowane przez firmę Solidia to kompleksowe usługi, w których skład wchodzą także profesjonalne i fachowe porady prawne dotyczące administrowania i zarządzania nieruchomościami wspólnymi. Doskonały zarządca nieruchomości łączy w sobie doświadczenie i fachowość, gwarantując pełne zadowolenie klienta oraz satysfakcję użytkowników nieruchomości.

Reprezentowanie wspólnoty mieszkaniowej

Firma Solidia, jako zarządca nieruchomości reprezentuje interesy wspólnoty mieszkaniowej na zewnątrz oraz w stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami lokali. Odpowiadamy za wszystkie bieżące czynności związane z utrzymaniem części wspólnych nieruchomości są to między innymi remonty, sprzątanie czy odśnieżanie i dbanie o bezpieczeństwo użytkowania budynku. Posiadając wieloletnie doświadczenie w obsłudze wspólnot mieszkaniowych na rynku warszawskim i wysoki poziom świadczonych usług jesteśmy zaufanym partnerem i rzecznikiem interesów wspólnoty przed organami administracji państwowej i samorządowej.

Prowadzenie dokumentacji

Administrowanie budynkami niesie za sobą cały szereg często wyspecjalizowanych zadań związanych z prowadzeniem i przechowywaniem dokumentacji technicznej jak i księgowej budynku.

Zarządzanie nieruchomością przez Solidia gwarantuje wykonanie każdej operacji zgodnie z prawem i potwierdzeniem poświadczonym stosownymi dokumentami. Możemy tu wymienić m.in.: protokolarne przejęcie pełnej dokumentacji nieruchomości od poprzedniego Administratora, Zarządcy czy Dewelopera; prowadzenie i bieżące aktualizowanie ewidencji lokali i ich użytkowników; nadzór nad rejestrem polis ubezpieczeniowych związanych z nieruchomością wspólną; administrowanie ewidencją kosztów zgodnie z obowiązującymi i często zmieniającymi się przepisami prawa; prowadzenie dokumentacji technicznej książki obiektu budowlanego.

Firma Solidia to fachowa obsługa wspólnot mieszkaniowych zapewniająca tworzenie oraz opiniowanie wszystkich elementów dokumentacji obiektu, a korzystając z nowoczesnych rozwiązań, umożliwia członkom wspólnoty dostęp do dokumentów przez e-kartotekę za pośrednictwem Internetu.

Remonty i modernizacje nieruchomości

Solidia zajmuje się także przygotowaniem profesjonalnych planów remontowych odpowiadających na potrzeby danego budynku. Firma współpracuje z wysoce wykwalifikowanymi partnerami wybieranymi na podstawie przetargów zgodnymi z przepisami prawa. Dbając o komfort i spokój mieszkańców prowadzimy regularne prac konserwacyjne i zapewniamy całodobową obsługę techniczną budynków w tym usuwanie usterek czy nagłych awarii.

Przeprowadzając remont czy modernizację nieruchomości sprawujemy pełną kontrolę nad prawidłową realizacją zleconych działań zaczynając od wyboru najlepszych specjalistów, poprzez bieżącą kontrolę wykonywanych prac, a kończąc na odbiorze. Pełna kontrola i fachowość nad realizacją powierzonych prac daje gwarancję najwyższej jakości wykonania oraz satysfakcji klienta.

Terminowe przeprowadzanie przeglądów stanu nieruchomości

Zgodnie z artykułem 62 ustawy Prawo Budowlane właściciel lub zarządca jest zobowiązany do przeprowadzania przeglądu stanu technicznego nieruchomości.

Kontrola okresowa powinna być przeprowadzana okresowo, co najmniej raz w roku oraz co najmniej raz na 5 lat. Budynki o powierzchni zabudowy przekraczającej 2000 m2 oraz inne obiekty budowlane o powierzchni dachu przekraczającej 1000 m2 powinny być kontrolowane, co najmniej dwa razy w roku - w terminach do 31 maja oraz do 30 listopada. Powierzając obsługę techniczną firmie Solidia klient jest pewny, że wszystkie okresowe przeglądy i kontrole wykonywane są na czas i w wymaganych terminach przez wykwalifikowanych specjalistów. Świadczymy usługi w pełnym zakresie, który obejmuje m.in.:

● tzw. roczne (półroczne) i 5-letnie przeglądy budowlane,
● roczne (półroczne) przeglądy instalacji gazowej i przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) oraz wentylacji mechanicznej,
● badania instalacji elektrycznej i piorunochronnej w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczenia i środków ochrony od porażeń, oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów,
● przeglądy techniczne i konserwacyjne instalacji ppoż. oraz elementów służących bezpieczeństwu ppoż., w okresach ustalonych przez producentów, ale nie rzadziej niż raz w roku,
● okresowe kontrole stanu technicznego kotłów, z uwzględnieniem efektywności energetycznej oraz dostosowania ich wielkości do potrzeb użytkowych,
● okresowe kontrole urządzeń chłodniczych w systemach klimatyzacji, polegające na ocenie ich efektywności energetycznej oraz ocenie ich wielkości w stosunku do wymagań użytkowych,
● świadectwa charakterystyki energetycznej,
● opinie i ekspertyzy techniczne.

Obsługa zebrań wspólnoty mieszkaniowej

W ramach zarządzania i obsługi zebrań wspólnoty mieszkaniowej oferujemy doradztwo i obsługę prawną czy finansowo-księgową. Przeprowadzamy zebrania ogółu właścicieli, przygotowujemy odpowiednie zawiadomienia i projekty uchwał, informujemy wszystkich członków wspólnoty o terminach zebrań i porządku obrad.

Posiadając ogromne doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych i dając jasny ogląd sytuacji finansowej pomagamy tworzyć strategię i plany w rozporządzaniu środkami. Prowadząc administrację nieruchomości firma Solidia dba o całościowe przygotowanie tych istotnych dla wszystkich zebrań informacji i troszczy się o ich sprawny przebieg.

Jakiego zarządcę nieruchomości wybrać?

Wieloletnie doświadczenie w branży zarządzania nieruchomościami pozwala ofercie Solidia na dostosowanie jej do specyfiki danego obiektu, a także wymagań i potrzeb klienta oraz mieszkańców. Firma zapewnia nie tylko sprawne prowadzenie działań administracyjno-eksploatacyjnych, ale także gwarantuje Administratora, który doskonale zna daną nieruchomość oraz mieszkańców, przez co skutecznie dba o interesy lokatorów jak i sam obiekt. Zarządzając nieruchomościami, zapewniamy profesjonalną obsługę techniczną, prawną oraz finansowo-księgową nieruchomości. Nasze kilkunastoletnie doświadczenie we współpracy ze wspólnotami mieszkaniowymi oraz wszechstronna wiedza w zakresie zarządzania nieruchomościami gwarantuje zgodne z prawem i efektywne zarządzanie budynkiem. W zależności od charakteru nieruchomości czy typu obsługiwanego podmiotu oferujemy odpowiednio dopasowane działania i obsługę dostosowaną do oczekiwań klienta czy specyfiki budynku.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3