Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Zamknięta walizka" uczy młodzież tolerancji

morteaz
morteaz
Uprzedzenia, rasizm, ksenofobia. Skąd się biorą i jak z nimi walczyć? Do końca lipca trwają warsztaty antydyskryminacyjne dla nastolatków.

Instruktorzy wybrali metodę dramową. To oznacza, że uczestnicy będą brać czynny udział w inscenizacji. - "Zamknięta walizka" ma być pouczającym doświadczeniem dla młodych ludzi. Centralną postacią wydarzeń jest dziewczynka żydowskiego pochodzenia, jednak dokładny kształt szkolenia ustalany jest indywidualnie, po konsultacji z opiekunem grupy i w zależności od jej specyfiki. Dziewczynka może być również Cyganką, nie zamierzamy bowiem ograniczać się do walki z antysemityzmem. Zwalczamy dyskryminację w jak najbardziej ogólnym, uniwersalnym sensie - tłumaczy w rozmowie z MM Warszawa Ewa Brzozowicz, trenerka zajmująca się komunikacją i rozwiązywaniem konfliktów, jedna z organizatorek warsztatów.

- Drama ma służyć wyrobieniu umiejętności pomocnych w zapobieganiu i zwalczaniu dyskryminacji. Oprócz tego, w specjalnym module dostarczamy wiedzę na temat dyskryminacji i nietolerancji - wyjaśnia Brzozowicz.

Pięknie się różnimy

Uczestnik warsztatów pozna na bazie własnych doświadczeń mechanizmy powstawania uprzedzeń, ksenofobii, rasizmu i dyskryminacji oraz dowie się, jak przełamywać te zjawiska. Warsztaty to także okazja, aby doskonalić umiejętności komunikacji interpersonalnej, rozumienia różnic międzykulturowych oraz postrzegania odmienności jako pozytywnej cechy.

Kto może się zapisać

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży w wieku 13-16 lat. Grupy powinny liczyć nie mniej niż 12 i nie więcej niż dwadzieścia osób. - Mogą to być grupy nieformalne, ważne jednak, aby ich członkowie byli w zbliżonym wieku. Warsztaty potrwają do końca lipca, najlepiej jednak zapisywać się na nie do soboty 18 lipca - mówi Ewa Brzozowicz.

Zajęcia oferowane są w dwóch wstępnych wersjach. 8-godzinnej dla dwóch grup lub bardziej intensywnej - dwudniowej dla jednej grupy. Warsztaty mogą odbyć się w miejscu wskazanym przez opiekuna grupy lub w siedzibie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

Aby umówić się na warsztaty, należy kontaktować się mailowo z organizatorkami:
Ewa Brzozowicz: **

[email protected]


Judyta Nekanda‐Trepka:

[email protected]

**


Czytaj także:
Otwarta Twarda: latkes, Singer i Grzybowski
Kosmopolityczna stolica
Wielki Tydzień i Święto Pesach

od 7 lat
Wideo

Jak wyprać kurtkę puchową?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto