Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zamów bezpłatna opiekę rehabilitanta i Asystenta osoby niepełnosprawnej

pcpr
pcpr
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie rozpoczęło zapisy na bezpłatne usługi rehabilitanta i asystenta osoby niepełnosprawnej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie przygotowując się do realizacji projektu systemowego pt. „Program aktywizacji społeczno – zawodowej beneficjentów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie" w roku 2012, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie prowadzi zapisy na usługi:
- Rehabilitanta- Asystenta osoby niepełnosprawnej
Wszystkie osoby w wieku aktywności zawodowej (od 15 roku życia) posiadające orzeczenie o niepełnosprawności z terenu powiatu lubartowskiego zainteresowane pomocą asystenta osoby niepełnosprawnej lub rehabilitacją domową proszone są o kontaktz pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie Panią Magdaleną Brygoła pod nr telefonu 81 854 33 29 w celu zgłoszenia udziału w projekcie.
Do zakresu obowiązków rehabilitanta należeć będzie:
1. Profesjonalna opieka rehabilitacyjna.2. Prowadzenie rehabilitacji indywidualnej – aktywizacja ruchowa.3. Wykonywanie zabiegów z zakresu masażu: klasyczny, izometryczny, segmentalny, sportowy (w wybranych jednostkach chorobowych).4. Prowadzenie i koordynacja ćwiczeń oddechowych.5. Ćwiczenia ogólnousprawniające różnych partii mięśni.6. Nauka samoobsługi.7. Edukacja uczestnika i jego rodziny w zakresie rehabilitacji ruchowej i korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego.
Do zakresu obowiązków asystenta osoby niepełnosprawnej należeć będzie:
1. Wspieranie rodziny poprzez konsultacje i działania w zakresie:
- aktywne uczestnictwo w życiu społeczno - zawodowym, organizacja czasu wolnego,- dbanie o zdrowie (higiena, pielęgnacja, prawidłowe odżywianie, rekreacja, w razie potrzeby: leczenie i rehabilitacja),- gospodarowanie budżetem domowym (planowanie i monitorowanie wydatków, oszczędne gospodarowanie mediami),- wykonywania prac na rzecz domu oraz ich podziału na członków rodziny,- pozyskiwanie usług na rzecz domu i rodziny (np. związanych z naprawą, załatwianiem spraw urzędowych, znalezieniem pracy, kontaktów ze służbą zdrowia),
2. Propagowanie wzorców prawidłowego funkcjonowania społecznego poprzez edukację i trening w zakresie obowiązujących norm współżycia społecznego.
3. Rozszerzanie kontaktów, dostępu do nowych, wzbogacających doświadczeń (ułatwianie klientowi nawiązywania kontaktów z innymi, w zależności od jego potrzeb i umiejętności; stymulowanie podopiecznego do samodzielnego poszukiwania w swoim otoczeniu nowych możliwości: sił, osób, grup, instytucji lub ułatwianie mu tego np. poprzez towarzyszenie). 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto