Zawodniczka z Rzeszowa zdobyła srebrny medal w Międzynarodowym Pucharze Polski w Judo

AKADEMIA JUDO RZESZÓW
Zawodnicy Akademii Judo Rzeszów świetnie zaprezentowali swoje umiejętności podczas Międzynarodowego Pucharu Polski w Oleśnicy.

Justyna Kuna zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej 48 kg U21 i zajęła bardzo wysokie miejsce 7 w kategorii 48 kg U18.
Kolejny zawodnik Aleksander Mec startujący w kategorii 55 kg U18 w pierwszej walce musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy całej kategorii wagowej. Jak podkreślają trenerzy – Marcin Paśko i Paweł Pawliczak – Aleksander stoczył znakomitą walkę, w trakcie której udało musi rzucić rywala na maty i zdobyć punkty.W walce repasażowej Mec również przegrał. - Brakło jeszcze trochę doświadczenia – wyjaśniają trenerzy.
Podczas Turnieju U21 Konrad Szela w pierwszej walce trafił na srebrnego medalistę Pucharu Europy 2014. Litwin okazał się niezwyciężony w całej kategorii. W repasażu, po bardzo wyrównanej walce z doświadczonym Szwedem, a nawet z widoczną lekką przewagą pod koniec walki, Szela przegrał przez trzymanie.
Międzynarodowy Pucharu Polski odbył się w Oleśnicy koło Wrocławia w dniach 11-12 października.