Zwycięstwo AZS Koszalin nad Anwilem Włocławek

Adam Nadolny
Udało się. AZS Koszalin po wyrównanym pojedynku 10 listopada pokonał Anwil Włocławek 70-66 (13:22, 18:20, 16:9, 23:15).

Rewelacyjny debiut na ławce trenerskiej AZSu Koszalin zaliczył Gasper Orkon. Jego podopieczni pokonali na własnym parkiecie Anwil Włocławek 70-66 i odnotowali swoją pierwszą wygraną w tym sezonie Tauron Basket Ligi. Choć mecz nie był tak porywający, jakbyśmy sobie tego życzyli, to i tak można było oglądać ciekawe spotkanie. Od samego początku to goście z Włocławka mieli inicjatywę po swojej stronie. Nasz zespół nie mógł poradzić sobie z bardzo dobrze spisującym się Amerykaninem Keithem Clantonem, zdobywcą 21 pkt. oraz Deividasem Dulkysem (16 pkt w tym 3 x 3). AZS Koszalin na przerwę schodził z 11 punktami straty. W trakcie przerwy mocno poddenerwowany trener akademików musiał ostro zareagować w szatni, bo po wyjściu na drugą część spotkania koszalińscy kibice zobaczyli zupełnie inny zespół. Nasza obrona była nie do sforsowania, a rywale musieli się sporo napracować by się przez nią przedostać i zdobyć punkty. Nasi zawodnicy systematycznie odrabiali straty i tuż przed końcem spotkania doprowadzili do remisu, by chwilę później wyjść na prowadzenie i utrzymać je do końca spotkania. Na pochwałę za dzisiejszy mecz zasługuje trójka czarnoskórych Amerykanów w naszej drużynie. Sek Henry zdobywca 21 pkt., LaceDarius Dunn 19 pkt. i Raymond Sykes 20 pkt.
W meczu punktowali:AZS Koszalin: Zbigniew Białek 7 Oded Brandwein 0 Bartłomiej Wołoszyn 0 Rafał Bigus 0 Maciej Raczyński 1 Sek Henry 21 LaceDarius Dunn 19 Raymond Sykes 20 Artur Mielczarek 2
Anwil Włocławek: Seid Hajrić 2 Dušan Katnić 4 Danilo Mijatović 11 Michał Sokołowski 12 Mateusz Kostrzewski 0 Keith Clanton 21 Deividas Dulkys 16