Zwycięstwo Firmus AZS Politechnika Koszalińska

Piłkarki Firmus AZS Politechnika Koszalińska pokonały przed własną publicznością Ruch Chorzów 28-25.

W sobotę 28 września piłkarki ręczne Firmus AZS Politechnika Koszalińska pokonały na własnym parkiecie Ruch Chorzów 28-25. Choć przez większą część meczu to piłkarki gości były bardziej skuteczne i to one dyktowały warunki gry. Pierwsza połowa meczu skończyła się wygraną zawodniczek Ruchu Chorzów 14-12.Druga część spotkania wyglądała już nieco lepiej, a nasze zawodniczki zaczęły grać bardziej odważnie i skuteczniej. Na 15 minut przed końcem, nasze zawodniczki doprowadziły do remisu, by chwilę później wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Do końca meczu akademiczki kontrolowały przebieg spotkania powiększając przewagę nad rywalkami. Rewelacyjnie w naszym zespole spisała się bramkarka Izabela Czarna, która potwierdziła to, że nie na darmo ma miano jednej z najlepszych bramkarek w Polsce. Ostatecznie piłkarki ręczne Firmus AZS Politechnika pokonały zawodniczki Ruchu Chorzów 28-25 i odniosły drugie zwycięstwo w sezonie. Obecnie zajmują szóste miejsce w tabeli PGNiG Superligi kobiet.
Firmus AZS Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów 28:25 (12:14).

Najwięcej bramek: dla AZS - Monika Odrowska 7, Marta Dąbrowska i Joanna Załoga po 5, dla Ruchu - Marlena Lesik 8, Zuzanna Ważna 6

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani