20. kolejka TBL Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek 68:84

Jordan Callahan walczy z Matthew Rosińskim
Jordan Callahan walczy z Matthew Rosińskim Piotr Kieplin
Anwil Włocławek wygrał z Kotwicą Kołobrzeg i wobec porażki Rosy Radom z Treflem Sopot jest już pewien czwartej pozycji po rundzie zasadniczej Tauron Basket Ligi.

Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek 68:84 (13:22, 21:20, 13:19, 21:23)ZDJĘCIA Z MECZU TUTAJKotwica: Montgomery 23, Rosiński 19 (1), Parks 11, Bigus 2, Arabas 2 oraz Ciechociński 7, Piechowicz 2, Złoty 2, Maletko 0, Lasota 0, Żołnierczuk 0.Anwil: Callahan 20 (2), Hajric 12, Sokołowski 11 (1), Graham 7, Kostrzewski 6 (1) oraz Mijatovic 15 (1), Pamuła 13 (3), Witliński 0, Warszawski 0, Krzywdziński 0. Pięciu koszykarzy zaliczyło mecz na poziomie minimum 11 punktów, a najskuteczniejszy tego wieczora Jordan Callahan, dla którego było to starcie przeciwko swojemu byłemu klubowi, zdobył aż 20 punktów. Tym samym Anwil Włocławek pokonał Kotwicę Kołobrzeg na wyjeździe 84:68.Jedynym mankamentem w grze włocławian były zbiórki - w pierwszej połowie gospodarze aż ośmiokrotnie ponawiali swoje akcje (w całym spotkaniu aż 18 razy, przy tylko czterech zebranych piłkach w ataku gości) i tylko skuteczna obrona Anwilu spowodowała, że nie wykorzystali swojej szansy.Anwil kontrolował wydarzenia na parkiecie i nawet gdy kołobrzeżanie zmniejszali straty, zawodnicy Miliji Bogicevicia umieli odpowiednio zareagować. Tak było w pierwszej połowie i tak również po zmianie stron.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również