AZS Kutno - Spójnia Stargard 90:60. Stargardzki zespół bez szans na zwycięstwo

Tadeusz Surma
Koszykarze stargardzkiej Spójni przegrali w Kutnie z miejscowym AZS 60:90. W osiągnięciu lepszego wyniku nie pomógł nowy zawodnik.

Spójnia Stargard po zwycięstwie przed tygodniem w Stargardzie z Astorią Bydgoszcz w lepszych humorach przystąpili do serii spotkań z drużynami z czołówki tabeli I ligi. Na początek zagrali w Kutnie z tamtejszym AZS. I już w pierwszych minutach gospodarze osiągnęli przewagę. Wygrywali 5:0 i 13:5. Później goście potrafili zbliżyć się na trzy punkty, ale rywale szybko ponownie odskakiwali. W 13 minucie AZS wygrywał 38:22 i w tym momencie lepiej zaczęli grać koszykarze Spójni. Trójki trafili Bartłomiej Wróblewski i Łukasz Bodych. Mimo wygranej przez Spójnię drugiej kwarty 18:13, gospodarze dzięki wysokiej przewadze po pierwszej kwarcie mieli w połowie spotkania dziesięć punktów więcej. W trzeciej kwarcie koszykarze AZS rozbili Spójnię i już wtedy wiadomo było, że tego meczu nie przegrają. W tej kwarcie goście rzucili tylko dziewięć punktów, a gospodarze o szesnaście więcej i wygrywali 69:43. Ale w czwartej kwarcie nie zamierzali oddawać inicjatywy Spójni i jeszcze powiększyli przewagę o cztery punkty. W Spójni w dzisiejszym spotkaniu zadebiutował Łukasz Kwiatkowski. 35-letni center grał w tym sezonie w MCKiS Jaworzno, a kilka dni temu zamienił ten klub na Spójnię. W swoim pierwszym występie w barwach stargardzkiego pierwszoligowca nie błyszczał, ale zagrał tylko sześć minut. W tym czasie rzucił dwa punkty i miał jedną zbiórkę. AZS Kutno - Spójnia Stargard 90:60 (31:16, 13:18, 25:9, 21:17) Spójnia: Soczewski 12, Stokłosa 11, Bodych 10, Wróblewski 6, Kwiatkowski M. 6, Pytyś 5, Grudziński 2, Koszuta 2, Kwiatkowski Ł. 2, Suliński 2, Zarzeczny 2, Ejsmont