Bezbramkowy remis w Krakowie. Olimpia znów nieskuteczna

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba (pomorska.pl)
PIŁKA NOŻNA. Olimpia zremisowała z Cracovią 0:0. Nieco lepsze wrażenie sprawili gospodarze, ale to grudziądzanie mieli najlepsze okazje na strzelenie bramki.

Mecz od samego początku mógł podobać się kibicom. Gra toczyła się na wysokich obrotach, piłką wędrowała z jednej strony boiska do drugiej. Przez pierwsze 15 minut Cracovia zaznaczyła swoją wyraźną przewagę, jednak w kolejnych minutach gra Olimpii wyglądała coraz lepiej i to ona rządziła na boisku.Groźnych okazji nie brakowało zwłaszcza po stronie przyjezdnych. Biało-Zieloni mogli wyjść na prowadzenie w 24. minucie, kiedy Ruszkul po wyrzucie z autu znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Cracovii, ale nie zdołał go pokonać.Kolejną świetną okazję grudziądzanie mieli w 42. minucie. Wyprowadzili kontrę, wybiegając czterema zawodnikami przeciwko dwóm krakowianom. Cieśliński próbował wyłożyć piłkę partnerowi wbiegającemu w pole karne, ale zrobił to słabszą nogą i z akcji nic nie wyszło.Zobacz jak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo!Trzy minuty później Olimpia miała kolejną dobrą okazję. Ruszkul wybiegł w tempo do prostopadłego zagrania, próbował minąć zwodem Pilarza, ale ten wybił piłkę końcami palców. Popularny "Rusek" wycofał piłkę do Cieślińskiego, który zdecydował się na strzał. Piłka na swojej drodze do bramki trafiła jednak na obrońcę "Pasów", który zapobiegł utracie bramki przez swoją drużynę.Druga połowa spotkania była już bardziej wyrównana. Zabrakło pewnych sytuacji na strzelenie bramki. Kilka razy musieli interweniować bramkarze obu drużyn. Piłka po obu stronach boiska minimalnie mijały też słupki i poprzeczki. Klarownej okazji, choćby takiej jak w pierwszej połowie, Olimpia już sobie nie stworzyła i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.Cracovia 0:0 Olimpia GrudziądzCracovia: Krzysztof Pilarz – Krzysztof Nykiel, Mateusz Żytko, Milos Kosanović, Adam Marciniak – Damian Dąbrowski, Sławomir Szeliga (57' Vladimir Boljevic), Marcin Budziński (85' Michał Zieliński), Edgar Bernhardt – Łukasz Zejdler (69' Sebastian Steblecki), Krzysztof DanielewiczOlimpia Grudziądz: Michał Wróbel – Robert Pisarczuk, Michał Łabędzki, Marcin Staniek, Marcin Woźniak – Adrian Frańczak (86' Jan Pawłowski), Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Robert Szczot (82' Adam Banasiak)– Adam Cieśliński, Piotr Ruszkul (69' Maciej Rogalski)Żółte kartki: Adam Marciniak (Cracovia)