Bilans Błękitnych Stargard. Cztery zwycięstwa i siedem porażek

Grzegorz Drążek
Jarek Dworzyński
Cztery zwycięstwa, tyle samo remisów i siedem porażek – to bilans rundy jesiennej stargardzkiego trzecioligowca. Błękitni są na trzynastym miejscu w tabeli

Tydzień temu niedzielę była ostatnia kolejka pierwszej rundy rozgrywekIII ligi. Przed meczem w Stargardzie z Energetykiem Gryfino Błękitni zajmowali przedostatnie, piętnaste miejsce. Żeby na nim nie pozostać na zimę, nie mogli pozwolić sobie na kolejną stratę punktów.

Gracze stargardzkiego klubu stanęli na wysokości zadania. Tym razem ich gra mogła się podobać. Błękitni grali, w przeciwieństwie do rywala, do przodu i chcieli strzelać gole. Energetyk ograniczał się głównie do obrony i kontrataków. Stargardzianie wyszli na prowadzenie, ale goście jeszcze przed przerwą wyrównali.

W drugiej połowie Błękitni ponownie wygrywali i znowu pozwolili przeciwnikowi odrobić straty. Ale to gospodarze mieli ostatnie słowo i wygrali 3:2, po trzech trafieniach Tomasza Królaka. To zwycięstwo pozwoliło stargardzkiemu zespołowi awansować na trzynaste miejsce. Błękitni mają 16 punktów, tylko dwa więcej niż czternasta Astra Ustronie Morskie i piętnasty Piast Choszczno. Ostatni, szesnasty Darzbór Szczecinek, ma cztery punkty mniej niż stargardzianie. Nasi piłkarze tracą do lidera Chojniczanki Chojnice aż 17 punktów.

Wygrana z Energetykiem nie tylko pozwoliła wskoczyć Błękitnym w tabeli dwa miejsca wyżej, ale i poprawiła nieco humory kibicom i zawodnikom przed zimową przerwą. Pierwsza część sezonu była bowiem nieudana. Stargardzianie strzelili 29 goli, a stracili 34. W całym poprzednim sezonie dali sobie wbić tylko 26 bramek. Sytuacja w III lidze jest jednak taka, że w rundzie wiosennej Błękitni mogą nawiązać walkę nawet o czołową piątkę. Tyle że muszą grać zdecydowanie lepiej niż w rundzie jesiennej.
Przerwa zimowa na pewno przyda się zespołowi ze Stargardu, który jak na III ligę potencjał ma spory, tyle że niewykorzystany. W poprzednim sezonie Błękitni, niemal w tym samym składzie, w połowie rozgrywek byli krok za liderem. W tym sezonie też są o krok, ale od zespołów z samego dołu klasyfikacji. W kolejnym „Głosie Stargardzkim” podsumujemy grę Błękitnych w pierwszej części sezonu 2009/2010.