Derby Warszawy 2013: Polonia - Legia 1:2 [RELACJA, ZDJĘCIA]

Derby Warszawy 2013. Polonia Warszawa przegrała z Legią 1:2. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Danijel Ljuboja i Dominik Furman. Gola dla gospodarzy strzelił Łukasz Piątek.

Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1:2 (0:0).

Bramki: 0:1 Danijel Ljuboja (51), 1:1 Łukasz Piątek (86-głową), 1:2 Dominik Furman (90+1).

Żółta kartka - Polonia Warszawa: Paweł Wszołek, Jakub Tosik, Aleksandar Todorovski, Tomasz Hołota, Martin Baran. Legia Warszawa: Jakub Wawrzyniak.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 4 000.

Derby Warszawy 2013! Polonia gra z Legią!

Derby Warszawy 30 marca 2013! Śledź z nami relację tekstową z meczu!

Faworytem derbów Warszawy w zimne sobotnie popołudnie byli piłkarze Legii. Wystarczyło porównać ławki rezerwowych obu drużyn - w ekipie gospodarzy m.in. Paweł Tarnowski, Mateusz Michalski, Konrad Wrzesiński i Michał Olczak, a w Legii: Marek Saganowski, Michał Żewłakow, Janusz Gol czy Jakub Rzeźniczak. Trener Polonii Piotr Stokowiec wystawił w jedenastce pięciu obrońców.

Podopieczni Jana Urbana od początku ruszyli do ataku, ale pierwsi groźną sytuację stworzyli poloniści. W czwartej minucie po uderzeniu Tomasza Hołoty skuteczną interwencją popisał się Dusan Kuciak. To był jedyny celny strzał gospodarzy przed przerwą. Znacznie więcej działo się pod drugą bramką. Najlepszej okazji nie wykorzystał Danijel Ljuboja, którego strzał głową w 14. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Koseckiego obronił Sebastian Przyrowski.

Niedługo potem w znakomitej sytuacji znalazł się inny Serb z Legii - Miroslav Radovic, ale pogubił się, będąc sam przed Przyrowskim. W 28. minucie ponownie próbował głową Ljuboja i znów górą był golkiper Polonii.

Gole padły po przerwie. Już w 51. minucie po ogromnym błędzie Przyrowskiego prowadzenie gościom zapewnił Ljuboja. Legioniści poszli za ciosem, ale brakowało im skuteczności. W 76. minucie mogło być już 0:2, ale tym razem piłka po strzale serbskiego napastnika Legii trafiła w słupek. Poloniści zrewanżowali się minimalnie niecelną próbą Pawła Wszołka, a potem mocnym uderzeniem Łukasza Piątka. W 86. minucie ten ostatni, pełniący obowiązku kapitana, dopiął swego i głową z bliska zdobył wyrównującą bramkę.

To nie był koniec emocji, w ostatnich minutach Legia stworzyła trzy dogodne okazje. Udało się za trzecim razem - już w doliczonym czasie gry po szybkiej akcji także głową pokonał Przyrowskiego rezerwowy Dominik Furman.

Dzięki temu piłkarze z Łazienkowskiej uczcili jubileusz swojego trenera (setny ligowy mecz Urbana w Legii), a przy okazji odnieśli pierwsze od 2006 roku zwycięstwo na Konwiktorskiej. Dla Polonii to trzecia porażka z rzędu w rundzie wiosennej.