Derby Włocławka juniorów starszych dla TKM. AKM przegrał 63:79

Derby juniorów starszych zdecydowanie wygrane przez TKM. W sukcesie nie przeszkodziła absencja czołowych zawodników.AKM WŁOCŁAWEK - TKM Włocławek 63:79 (11:16, 22:21, 18:20, 12:22)AKM Portofino: Witwicki 15, Pańczak 12, Stępkowski 10, Leśniewski 7, Zawalski 7, Wasielewski 5, Majewski 4, Wielicki 3, Topić, Włudarski, Kazimierczak.TKM: Barański 16, Kijewski 16, Spojda 15, Sobczak 14, Wronkowski 9, Kruszczyński 5, Trędewicz 4, Rypiński. III-ligowe derby Włocławka dla AKM Portofino. Pewna wygrana z TKM Koszykówka Kolejny raz, w krótkim odstępie czasu, dojdzie dziś do derbowego pojedynku zespołów włocławskich klubów.W małej hali OSiR o godzinie 16 o prymat w lidze juniorów walczyć będą niepokonane w tym sezonie zespoły TKM I i AKM. W sobotę (również w małej hali) drugi zespół juniorów TKM zagra z Kasprowiczem Inowrocław. Dwa spotkania drużyny TKM zagrają w niedzielę. O 12, w małej hali pojedynek zespołu kadetów z Astorią II Bydgoszcz, zaś o 13 w Hali Mistrzów mecz o mistrzostwo III ligi, w którym rywalem włocławian będzie KK Świecie.  Anwil wygrał w Zgorzelcu z Turowem 81:79 w 3. kolejce TBL W sobotę w hali OSiR kadetki AKM podejmą MUKS I WSG Supravis Bydgoszcz. Początek spotkania o godzinie 18.  W weekend pierwsze spotkanie w wojewódzkiej lidze rozegrały kadetki AKM. Włocławianki w debiucie przegrały w Bydgoszczy.60 BASKET 25 BYDGOSZCZ 21 14 8 1746 AKM 11 11 8 16AKM: Dziedzic 18, Jakubas 14, Bełkowska 6, Linowska 3, Kowalewska, Imanzade 2, Lewandowska 1, Markiewicz, Kazanecka, Nawarska.O wyniku zadecydowała pierwsza kwarta. Już po 3 minutach włocławianki przegrywały 2:11, a do przerwy 22:35. Po zmianie stron gra wyglądała już o wiele lepiej. Podopieczne Łukasza Szląskiewicza zremisowały trzecią kwartę. Niestety w ostatniej części gry za pięć przewinień parkiet opuścić musiała rozgrywająca Gabriela Jakubas i mimo ambitnej walki włocławianki na inaugurację przegrały 14 punktami.