Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dla warszawiaków podróżowanie po kraju samolotem, staje się alternatywą dla zatłoczonych pociągów

Adrian Żebrowski
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne fot. Tomasz Bolt/Polskapresse
Z Warszawy samolotami PLL LOT możemy podróżować niemal do wszystkich największych portów lotniczych w kraju. Co ciekawe, coraz więcej warszawiaków wybiera właśnie taką formę podróżowania.

Ceny lotów z Warszawy do największych polskich miast rozpoczynają się mniej więcej od kwoty 60 zł netto. Jednak jest to oferta promocyjna. Taki bilet należy kupić przez internet, na przykład na stronie esky.pl. Przykładowo, chcąc lecieć w tym miesiącu ze stolicy do Krakowa, musielibyśmy zapłacić prawie 200zł. Korzystając jednak z promocji zapłacimy 66zł (bez opłat transportowych). Cena biletu lotniczego nie odbiegałaby więc znacznie od kosztu podróży pociągiem, ponadto oszczędzamy dużo czasu.

- Odkąd uruchomiliśmy bezpośrednie połączenia Gdańska z Krakowem i Wrocławiem widać, że ten sposób przemieszczania się staje się coraz bardziej popularny. W lipcu, samoloty do Krakowa zapełnione były w 100%. Od września zwiększymy częstotliwość najbardziej obleganych połączeń, natomiast od października uruchomimy bezpośrednie loty z Rzeszowa do Szczecina i Wrocławia. Ceny rejsów krajowych, które rozpoczynają się od kwoty 153 zł, nie ulegną zmianie - mówi Jacek Balcer, rzecznik prasowy spółki Eurolot.

Warszawiacy coraz chętniej wybierają właśnie taki środek transportu. - Latałam kiedyś z Warszawy do Szczecina, ponieważ było szybko, wygodnie i w miarę tanio. Ceny jednak uległy zmianie, wycofano taryfę promoLOT i loty stały się po prostu za drogie. Wolę przemęczyć się w pociągu, bo jest sporo taniej. - wyjaśnia Ola z Warszawy.

- Korzystałem z rejsów krajowych, kiedy musiałem udać się w podróż służbową do Gdańska. Samolot jest dobrą alternatywą dla pociągu, jeśli chcemy zaoszczędzić trochę czasu. Lot do Gdańska trwa około 90 minut razem z odprawą i dojazdem na lotnisko wychodzi jakieś 4-5 godzin. Pociągiem przy obecnych remontach na tej trasie jedzie się 6-7 godzin. - mówi mieszkaniec stolicy Przemysław Trubalski.

Zainteresowanie lotami krajowymi wskazuje na ogólną tendencję. W 2009 r. liczba pasażerów wybierających rejsy krajowe spadła, rok później podskoczyła ona o 100 tys. i wyniosła około 940 tys. osób. Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie obsługuje najwięcej lotów krajowych.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto