Dolcan po raz drugi w tym sezonie opuścili ostatnie miejsce w tabeli

Dominik Senkowski
Dwa tygodnie temu awansowali na 17. miejsce dzięki trzem punktom zdobytym kosztem Ruchu Radzionków. Tydzień temu po porażce z Kolejarzem Stróże ponownie stoczyli się na ligowe dno. Dzięki sobotniemu zwycięstwu nad Górnikiem Polkowice podopieczni Roberta Moskala nie dość, że wyprzedzili KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, to ponadto widzą już plecy pozostałych drużyn z dolnej części pierwszoligowej tabeli.

Dolcan wygrał trzecie spotkanie z rzędu na własnym stadionie, ale podobnie jak w poprzednich, tak i w tym kibice z Ząbek do ostatniego gwizdka sędziego musieli drżeć o wynik. Początek meczu należał do zawodników z Polkowic, którzy swoją przewagę udokumentowali w 32. minucie. Bramkę dla gości pięknym strzałem w samo okienko z 25 m zdobył wówczas Maciej Soboń.

Zawodnicy Górnika z prowadzenia cieszyli się zaledwie minutę. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Piotra Kosiorowskiego gola głową dla Dolcanu zdobył Andrzej Stretowicz. Gospodarze poszli za ciosem i tuż po przerwie bramkarz Sebastian Szymański ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem pokonał go Macin Stańczyk, dla którego było to czwarte trafienie w bieżącym sezonie. Końcówka spotkania należała do gości, którzy jednak mimo kilku dogodnych okazji nie potrafili pokonać bramkarza Dolcanu. Rafał Misztal bronił jak w transie i to jemu koledzy z zespołu mogą zawdzięczać zdobycie trzech punktów.

Liderem I ligi pozostał ŁKS Łódź, który odniósł 9. zwycięstwo z rzędu w lidze. Nie ma mocnych na drużynę Andrzeja Pyrdoła. Nawet bez ekslegionisty Marcina Smolińskiego w składzie oraz bez bramek Marcina Mięciela i Jakuba Koseckiego łodzianie potrafili bez większych problemów ograć Sandecję Nowy Sącz.

I liga 15. kolejka

Dolcan Ząbki - Górnik Polkowice 2:1 (Stretowicz 33, Stańczyk 52 - Soboń 32); ŁKS Łódź - Sandecja Nowy Sącz (Kujawa 9, Mączyński 76, Mowlik 79 - Alexander 20); Flota Świnoujście - Odra Wodzisław 1:0 (Nwaogu 36); KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - GKS Katowice 1:2 (Kapsa 88 - Zieliński 22, 73); Piast Gliwice - Kolejarz Stróże 2:0 (Smektała 57, Pietroń 63); Pogoń Szczecin - LKS Nieciecza 1:3 (Petasz 57 - Trafarski 28, Ryguła 74, Cichos 83); Warta Poznań - Ruch Radzionków 0:2(Przybecki 55, Foszmańczyk 65); Górnik Łęczna - GKP Gorzów Wielkopolski 2:1 (Miloseski 3, Nildo 82 - Górski 74); Podbeskidzie Bielsko-Biała - MKS Kluczbork 1:0 (Ciesliński 60)